نورپردازی ویلا

نورپردازی ویلا

نورپردازی ویلا، باغ ویلا مدرن، شیک و خلاقانه

مسائل بسیاری در زیبایی ویلا تاثیر گذار هستند، یکی از مهمترین آنها نورپردازی ویلا می باشد. نورپردازی اهمیت فراوانی در جذابیت نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد و دارای سابقه ای حدود یک قرن می باشد؛ اولین نکته در نورپردازی ویلاها ارزیابی امکانات فضایی می باشد که در اختیار داریم. محیط مورد نظر ما امکان دارد فقط از یک عمارت بزرگ در وسط یک باغ تشکیل شده باشد یا دارای عناصر متفاوتی همچون آبنما، استخر، نیمکت، صندلی، انواع درختان و درختچه ها و … باشد. هر کدام از این عناصر محیطی منحصر به فرد برای ایجاد دکوراسیونی هستند که هم به زیبایی فضا کمک بسیاری می کنند و هم موجب روشنایی بهتر محیط می شوند.

 انواع نورپردازی ویلا :

نورپردازی فضای باز ویلا دارای 3 نوع اصلی است که عبارت است از :

– نورپردازی عمومی :‏

این شکل از نورپردازی برای روشن کردن محیط نیست و فقط می خواهد حس و حال ویژه ای به فضای شما ببخشد. نقش این ‏نوع نورپردازی همچون موزیک پس زمینه آهنگی می باشد. به عنوان مثال چراغ هایی که نزدیک درختان یا فنس های اطراف ‏هستند در این گروه جای می گیرند.‏

– نورپردازی کاری :‏

در این نوع نورپردازی فضا هدف ویژه ای را داریم به عنوان مثال چراغ هایی که برای پله ها، ایوان ‏نصب می شود یا نورهایی که برای روشن کردن شکل دیوار در نزدیکی آن نصب می شوند.‏

– نورپردازی تاکیدی :‏

هدف از نورپردازی تاکیدی این می باشد که ناحیه خاصی از ویلا یا هر بخش دیگری را نشان دهد. به عنوان مثال نورپردازی که در بستر چمن و گل ها وجود دارند یا چراغ هایی که در پای مجسمه ها نصب می شوند.‏

به این نکته مهم دقت کنید که هدف شما از نورپردازی فضای باز این نباشد که بخواهید زیبایی های باغ و ویلای خود را به رخ ‏بکشید، به این دلیل که در طول روز بهتر پیدا هستند.

هدف شما این است که با نورپردازی محوطه باغ و ویلا، جلوه بسیار ‏مختلف و خیره کننده ای از فضای بیرونی خود را به نمایش بگذارید. بنابراین نباید فقط از یک نوع نورپردازی ‏استفاده کنید تا فضای بیرونی شما خسته کننده به نظر نرسد.

انواع نورپردازی حیاط :

یکی از مهمترین بخش های خانه که باید با لامپ های فضای بیرونی طراحی و اجرا شوند و محصولاتی بسیار با ‏کیفیت برای آن استفاده کنید، بخش چمن و فضاهای سرسبز خانه می باشد شامل :

1- نورپردازی به بالا :‏

در این نوع، توصیه می شود که تجهیزات نورپردازی محوطه را پشت بوته ها و گیاهان نصب کنید. چنانچه پشت این ‏فضاها مالچ بپاشید، می توانید پایه چراغ ها را بپوشانید و منظره زیباتری را خلق کنید. ضمنا فاصله چراغ های ‏نورپردازی محوطه هم باید از یکدیگر فاصله داشته باشند تا زیبایی فضا بیشتر شود.‏

2- چراغ نقطه ای :

شیوه ی دیگری که برای نورپردازی فضای بیرونی ویلا توصیه می کنیم، نصب کردن لامپ های نقطه ای با فاصله 60 سانتی متری از آنها است تا فضای بسیار زیبایی پیدا کنند. ‏

3- سبک نورپردازی محوطه:

مورد بعدی برای نورپردازی فضای بیرونی ویلا این می باشد که اگر نزدیک دیوار هستند، چراغ های فضای بیرونی را به جای اینکه به سمت درختان متمرکز کنید به سمت دیوار بگذارید. در این وضعیت، حالت سایه ‏روشن ایجاد خواهد شد.‏

با رعایت اصول نورپردازی محوطه، نیازی به نورپردازی در محل عبور و مرور نخواهید داشت. در حقیقت چنانچه چراغ چمنی را به روش درست نصب کرده و اصول ‏نورپردازی گفته شده را رعایت کنید، به چراغ های مخصوص محل رفت و آمد نیاز پیدا نخواهید کرد.‏ هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه ی بهترین خدمات و کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است با نورپردازی محوطه ویلای خود را رویایی و چشم نواز کنید. همچنین برای طراحی و ساخت ویلا و نمای آن می توانید به سایت ساویلا مراجعه کنید و از خدمات تیم متخصص ما بهره مند شوید.

ایده هایی خاص برای نورپردازی محوطه ویلا :

1- نورپردازی دیوار حیاط و ورودی ویلا :

نورپردازی دیوارهای ویلا امری بسیار مهم محسوب می شود. یک مسیر شیک و چشم نواز با نورپردازی زیبا که به حیاط ویلا وصل می شود، علاوه بر اینکه مهمان ها را به داخل ساختمان ویلا عدایت می کند، به شیوه زیبایی موجب ایجاد مسیری رویایی و روشن می شود. در بیشتر موارد نورپردازی کردن باغچه های کوچک هم در فضای بیرونی ویلای خود می تواند زیبایی محوطه شما را رویایی کند. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه ی بهترین خدمات و کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است با نورپردازی محوطه ویلای خود را رویایی و چشم نواز کنید. همچنین برای طراحی و ساخت ویلا و نمای آن می توانید به سایت ساویلا مراجعه کنید و از خدمات تیم متخصص ما بهره مند شوید.

2- نورپردازی پله های محوطه ویلا :

با چراغ هایی از نوع توکار، مسیر پله های ساختمان خود را که از خانه تا فضای بیرونی ویلا وجود دارد را روشن کنید. نورپردازی زیر هر پلکان با کمک لامپ LED، موجب تاباندن درخششی از نور روی هر کدام از پله ها می شود.

3- نورپردازی هارد اسکیپ محوطه ویلا :

از روش های جذاب نورپردازی ویلا این می باشد که زیبایی هارد اسکیپ محوطه ی ویلا همچون دیوارهای سنگی ویلا، صندلی، باغچه های زیبا، هندریل نرده، آبنمای دیدنی و… را با نورپردازی به نمایش بگذارید.

علاوه بر آن می توانید از چراغ های توکار در زمین، چراغ های کار شده در بخش بالای محوطه بیرونی ویلا استفاده کنید تا با ایجاد روشنایی محیط، دید را هم افزایش دهید. لامپ های نورپردازی به سوی بالا می توانند بافت دیواره ها، ستون های محوطه و… را در محوطه ی بیرونی ویلا به زیبایی به نمایش گذاشت.

4- نورپردازی استخر ویلا :

ایمنی یک عامل بسیار مهم در طراحی نورپردازی استخر ویلا محسوب می شود. از مسیر عبور و مرور و پلکان های اطراف استخر آغاز کنید و از نورپردازیی با نوع مخفی در محیط پیرامون استخر استفاده کنید تا این بخش را روشن کنید و مانع از حوادثی همچون لیز خوردن شوید.

نورپردازی کردن زیر آب که از چراغ هایی مخصوص استخر که به صورت رنگی هستند، استفاده می کند این تزئین جذاب را به صورت خاصی تکمیل می کند.

نورپردازی نمای آب استخر ویلا و پیرامون آن را فراموش نکنید. قسمت هایی که باید روی آن ها تمرکز ویژه ای داشته باشید شامل فوارهای استخر، دیواره استخر، مسیر آب و… هستند. چنانچه نورپردازی آب با دقت بسیار انجام شود هنگام شب جلوه ای جادویی خواهد داشت و می تواند برای مهمانی ها سرگرم کننده باشد.

علاوه بر آن نورپردازی کردن کف استخر ویلا بیشترین اثرگذاری را در زیبایی و روشن بودن استخر ویلای شما خواهد داشت. هنگامی که نور از قسمت پایین تابیده شود، قطرات آب شبیه الماس های نورانی و درخشان خودنمایی می کنند. نورپردازی آب از بخش بالا می تواند چالش برانگیز باشد، به این دلیل که در این موقعیت آب به جای جذب نور، آن را منعکس می کند. تا هنگامی که بهترین بخش را برای نورپردازی پیدا کنید، موقعیت ها و زوایای متفاوتی را امتحان کنید.

5- نورپردازی از ویژگی های منحصر به فرد ویلا می باشد :

ترکیب ویژه ای از نورپردازی ویژگی های منحصر به فرد ویلا به شما این امکان را می بخشد که طراحی چشم نواز و شیک ویلای خود را در معرض نمایش دادن به مهمان های خود قرار دهید. از نورافکن هایی با قابلیت تنظیم کردن برای نشان دادن درختان بلند محوطه ویلای خود استفاده کنید. علاوه بر آن می توانید لامپ های کوچک و زیبایی را در بین بوته ها و باغچه های کوچک خود قرار دهید.

6- روشنایی محوطه ویلا را افزایش دهید.

هنگامی که شب ها در حال تماشای آسمان و استراحت در فضای باز هستید، با استفاده از چند لامپ رشته ای، فضا را پرستاره تر و زیباتر کنید. برای ایجاد نور در محوطه ی بیرونی ویلای خود، لامپ هایی از نوع فستون را از درختان حیاط خود آویزان کنید یا از لامپ هایی در پایین تنه ی درخت استفاده کنید تا نور خود را منعکس کنند. برای افزایش روشنایی باغ و محوطه ویلا، روی دیوار بیرونی خانه تان فانوس آویزان کنید. از چراغ های رشته ای LED ضد آب که از نور خورشید تغذیه می کنند، استفاده کنید تا از دردسر نصب سیم های برق به صورت کلی راحت شوید. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه ی بهترین خدمات و کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است با نورپردازی محوطه ویلای خود را رویایی و چشم نواز کنید. همچنین برای طراحی و ساخت ویلا و نمای آن می توانید به سایت ساویلا مراجعه کنید و از خدمات تیم متخصص ما بهره مند شوید.

7- فایرپیت برای نورپردازی محوطه ویلا :

استفاده از فایرپیت یک ایده خلاقانه برای روشن کردن فضای بیرون از منزل محسوب می شود. اما در ایجاد فضایی آرامش بخش و دوستانه برای بعد از مهمانی، انتخاب ایده آلی می باشد. استفاده از فایرپیت در محوطه ی ویلای شما تابش گرمی ایجاد می کند و حال و هوای بسیار خوبی برای یک گفتگوی دوستانه بعد از شام فراهم می کند. همچنین می توانید از گزینه های قدیمی که از چوب درختان به عنوان سوخت استفاده می کنند و یا شمع های LED زیبا و شیک نیز استفاده کنید.

8- استفاده از گلدان های نورانی برای روشن کردن محوطه ویلا :

گلدان های منحصر به فرد نورانی در روز یک گلدان معمولی دیده می شود، اما در شب نور زیبایی برای روشن کردن محوطه ویلای شما فراهم می کنند. گلدان های بسیار زیبای نورانی یک ایده خلاقانه و عالی برای روشن کردن حیاط ویلا و حتی باغچه ها هستند و در تنوعی از شکل و اندازه در دسترس مشتریان گرامی می باشند. این گلدان های زیبا و فوق العاده به صورت مات هستند و به خاطر LED که دارند شامل تنوعی از رنگ هستند. جالب است بدانید که این گلدان ها کاملا ضد آب می باشند.

گلدان های نورانی در نورپردازی محوطه ویلا کاربرد بسیاری دارند و در شب جلوه زیبایی می کند و حتی می توانید از آن ها برای روشنایی خانه ی خود نیز استفاده کنید.

9- روشنایی محل غذاخوری خود در بیرون از منزل :

خوردن غذاهای دلچسب و لذیذ در هوای آزاد با خانواده ی خود به نورپردازی اصولی نیاز دارد که با استفاده از چراغ های خاص باغ می توانید آن را ایجاد کنید. لامپ های قابل حمل برای یک مکالمه دوستانه در هوای آزاد گزینه مناسبی محسوب می شوند و هر زمان که خواستید می توانید جای آن ها را تغییر دهید. چنانچه فضای غذاخوری در یک بخش تو رفته قرار دارد، استفاده از چراغ های LED می تواند نور مناسبی روی میز بتاباند.

10- نورپردازی تراس ویلا :

نورپردازی تراس باید به صورتی باشد که مانع از افتادن شود، خصوصا هنگامی که مهمان دارید. تراس ها فضای بیرونی با استفاده بسیار هستند که طراحی روشنایی ایوان باید در پله ها، مسیر و نرده ها اعمال شود. روشنایی نرده ها و پله ها، ایمنی را افزایش می دهد و فضای بسیار زیبایی را ایجاد می کند.

هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه ی بهترین خدمات و کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است با نورپردازی محوطه ویلای خود را رویایی و چشم نواز کنید. همچنین برای طراحی و ساخت ویلا و نمای آن می توانید به سایت ساویلا مراجعه کنید و از خدمات تیم متخصص ما بهره مند شوید.

سؤالات متداول :

1- کاربرد نورپردازی محوطه ویلا چه می باشد ؟

نورپردازی ساختمان هایی چون ساختمان ویلا عبارت است از نورهای متفاوت همچون لامپ‌ها، وسایل روشنایی و همچنین نور خورشید می باشد. نور خورشید با استفاده از پنجره‌ ها، نورگیرها یا قفسه‌ های روشن گاهی به‌ عنوان منبع اصلی نور در طول روز در محوطه ویلا استفاده می‌شود.

2- چه مواردی برای روشنایی فضای باز ویلا مهم‌ تر می باشد ؟

فاکتورهایی که باید زمان انتخاب چراغ‌ های فضای باز در نظر داشت عبارت است از : روشنایی برای اهداف امنیتی و ایمنی، ورودی خانه و مسیرهای رفت‌ و آمد، هزینه، مقدار نور و محل دقیق آن، دوام  ابزار نورپردازی و اندازه لامپ و میزان نور آن.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات