نورپردازی مجتمع تجاری

نورپردازی مجتمع تجاری

نورپردازی ساختمان تجاری

نورپردازی ساختمان تجاری همیشه یکی از عوامل مهم جذب مشتری می باشد. در نورپردازی ساختمان های تجاری ایده پردازی جذاب و زیبایی باید وجود داشته باشد تا مشتری، متفاوت بودن و منحصر به فرد بودن ساختمان را درک کند.

ساختمان های تجاری این روزها به فضاهایی جذاب و به روز تبدیل شده است و دیگر همچون گذشته نیست. قدیم بیشتر مغازه ها در کنار یکدیگر بودند و فروشنده ها به ویترین و طراحی مغازه یا نورپردازی های مجتمع تجاری اهمیتی نمی دادند. اما با افزایش تکنولوژی و تولید لامپ های خاص و ویژه، نورپردازی پاساژ ها حس و حال دیگری گرفته است و اکنون زیبایی شگفت انگیزی دارد. همین مسئله موجب شده است تا مشتری با تعداد بسیاری جذب کنند و توسط تکنیک های روانشناسی ایجاد نور، سود بیشتری را از آن خود کنند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با ایجاد نور ساختمان های تجاری بیشتر آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.

قسمت های مختلف نورپردازی ساختمان های تجاری :

بخش های مختلف نورپردازی در ساختمان های تجاری عبارت است از :

1- نورپردازی نمای ساختمان های تجاری

2- نورپردازی و روشنایی محوطه باز یا محوطه عمومی ساختمان های تجاری

3- روشنایی راهروها

4- طراحی و تزئین ویترین مغازه و نورپردازی آنها

5- نورپردازی کافه و رستوران ها

6- روشنایی انبار، سوله و فضاهای غیرتجاری

7- پارکینگ و طبقات مخصوص اتومبیل

انواع نور :

جالب است بدانید که انواع متفاوتی از نور وجود دارد و ساختمان های تجاری، با توجه به نوع محصولات خود، مناطق و قسمت های متفاوت این ساختمان و … یکی از این انواع تجهیزات نورپردازی ساختمان تجاری را انتخاب می کنند. انواع نور عبارت است از :

1- نور طبیعی :

همانطور که از نامش مشخص می شود، این نور از طبیعت و از خورشید می آید. توجه به آن در طراحی نورپردازی ساختمان تجاری بسیار حائز اهمیت است؛ به این دلیل که با گذشت ساعات روز، جهت و میزان آن تغییر بسیاری می کند.

2- نور مصنوعی :

این نوری است که از طریق انسان با استفاده از چراغ و سایر موارد ایجاد می شود. 

نور مصنوعی انواع متفاوتی دارد که شامل :

لامپ های هالوژن : این نوع لامپ ها به آشکار کردن جزئیات و برجسته کردن اجسام کمک می کند، شدت نور لامپ های هالوژن قابل تنظیم است.

لامپ های هالوژن متالیک : این نوع لامپ ها نور روشنی دارند که به مشخص شدن رنگ طبیعی اشیاء بدون تغییر در آنها کمک فراوانی می کند.

چراغ های فلورسنت : با مصرف و عملکرد کم، در ادارات و فضاهایی که برای ساعات بسیاری به نور نیاز می باشد، رایج هستند.

– لامپ های LED :

لامپ های ال ای دی با دارا بودن مصرف بسیار کم و کاربری بالا را در ایجاد نور ساختمان های تجاری فراهم می کند. علاوه بر این، معمولا هیچ گرمای اضافی از خود نشان نمی دهد. اگر چه قیمت آن بالاتر می باشد، اما در دراز مدت سود بیشتری دارد.

بنابراین از انتخاب نوع نوری که می‌ خواهیم استفاده کنیم، باید دیگر جنبه‌ های فنی همچون نوع لامپ، دما، قدرت، ترانسفورماتورها، گزینه‌ های متفاوت قرارگیری و … با تیم طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان های تجاری هماهنگ شود. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه خدمات نورپردازی در حوزه ساختمان های تجاری، اداری، ساختمان، ویلا و سایر ساختمان ها بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد.

 

نورپردازی محیط های عمومی ساختمان تجاری :

ایجاد نور برای محیط های عمومی، شامل نورهای غیرطبیعی است. نورهای مصنوعی در حقیقت کامل کننده نورپردازی طبیعی در روز و به تدریج تامین کننده نور در ساعات تاریکی محسوب می شود. چنانچه ساختمان تجاری، فضایی سرپرشیده باشد؛ باید مقدار نور در آن ساختمان به گونه ای تنظیم شود تا محیطی جذاب و ایده آل برای مشتریان فراهم شود. به همین دلیل باید کمبود نور طبیعی در روز را با نور مصنوعی جبران کرد.

 نورپردازی مصنوعی در فضاهای عمومی، ترکیبی از سه نوع نورپردازی می باشد که شامل :

نورپردازی عمومی و زمینه: توسط این نوع نورپردازی، نور مورد نیاز برای عملکردهای معمول و مناسب محیط تأمین می گردد. معمولاً میزان این نور با استفاده از حسگرهای تنظیم میزان نور طبیعی در محیط تعیین می شود.

نورپردازی تاکیدی : با استفاده از این نورپردازی، عناصر و بخش های خاص معماری، بیشتر مورد تاکید و توجه قرار می گیرند. مکان هایی همچون ورودی ها، راه های ارتباطی و نقاط توقف.با نورپردازی تاکیدی بیشتر میتوان بر حضور آثار هنری، مجسمه ها، آبنماها و فضاهای سبز تاکید داشت.

نورپردازی تزئینی : از این نوع نورپردازی برای ایجاد تغییر و تفاوت در نور طبیعی روز استفاده می شود؛ تا در فضای عمومی تنوع بسیاری ایجاد شود. علاوه بر آن برای ایجاد هیجان کاربرد فراوانی دارد؛ به عنوان مثال لبۀ پله های طبقات یا بافت مصالح دیوارها و یا راه های ورودی ساختمان تجاری با این نوع نورپردازی جلوۀ زیباتری خواهند داشت. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه خدمات نورپردازی در حوزه ساختمان های تجاری، اداری، ساختمان، ویلا و سایر ساختمان ها بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد.

 

نورپردازی نما پر اهمیت ترین بخش نورپردازی ساختمان های تجاری :

در نورپردازی ساختمان های تجاری اولین بخش جذاب و دیدنی برای مشتریان، نورپردازی نمای ساختمان تجاری می باشد. یک خانه کوچک را تصور کنید که با روشنایی متفاوت، در محله ای جذاب تر به نظر می رسد. احتمالا نظر همه ی افراد را به خود جذب خواهد کرد. اکنون فکر کنید یک ساختمان تجاری با شکوه به وسیله روشنایی و نورپردازی، چقدر شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

امروزه بیشتر طراحان حرفه ای و مجرب با استفاده از همین موارد، افراد را به سمت خود جذب کرده.

جالب است بدانید که اصلا اهمیتی ندارد، خوراکی یا مبلمان می فروشیم! هر چه به وسیله

روشنایی ویترین فروشگاه ها و استفاده از تکنیک های نورپردازی در آن باعث جذب مشتریان داخل ساختمان تجاری می شود. سیستم هایی همچون لامپ های ال ای دی و تکنولوژی های باکیفیتی در بازار موجود می باشد که با استفاده از آنها می توانید تغییراتی جذابی در ویترین مغازه خود برای جذب مشتری داشته باشید.

نورپردازی آبنما در ساختمان های تجاری :

نورپردازی آبنما با استفاده از چراغ آبنما صورت می گیرد و جلوه خاصی به آبنما در محوطه ساختمان می دهد. چنانچه در ساختمان تجاری خود آبنما داشته باشیم، نورپردازی آبنما جلوه های بسیار شیکی به محیط می بخشد و جذابیت و سرزندگی آن را تقویت می کند. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه خدمات نورپردازی در حوزه ساختمان های تجاری، اداری، ساختمان، ویلا و سایر ساختمان ها بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد.

فواید و مزایای نورپردازی ساختمان های تجاری :

افزایش کیفیت فضای دکوراسیون داخلی، همچون هر کار دیگری، هدف اصلی و مهم طراحی و اجرای نورپردازی ساختمان تجاری می باشد.

در حقیقت همانگونه که قبلا بیان شد هدف اصلی از نورپردازی ساختمان های تجاری جذب مردم به مراکز خرید می باشد. ساختمان های تجاری در وهله ی اول باید محیطی آرامش بخش و امن را برای همه مشتریان فراهم کنند. بنابراین افزایش و به روز کردن سیستم روشنایی مراکز خرید می تواند هم به فروشگاه ها در این مراکز و هم به صاحبان این ساختمان ها کمک فراوانی کند.

امروزه ساختمان های تجاری از حالت قدیمی قبل خود یعنی متشکل از مغازه هایی با کاربری های متنوع در کنار یکدیگر عوض شده است و جایگاه ویژه ای در برنامه های تعطیلات خانواده ها و افراد محسوب می شوند. در نتیجه، نورپردازی ساختمان تجاری نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در تجربه مشتریان در هنگام حضور در آن ساختمان دارد.

نورپردازی فضای بیرونی ساختمان تجاری :

نورپردازی فضاهای بیرونی بر اساس لامپ ها و نور های ویژه صورت می گیرد و جلوه رویایی و شگفت انگیزی به محوطه ساختمان می دهد. چنانچه در محوطه ی بیرونی ساختمان تجاری خود آبنمای دیدنی و فضای سبز داشته باشیم، نورپردازی، جلوه های بسیار شیکی به محیط می بخشد و جذابیت و سرزندگی آن را تقویت می کند.

شما برای خرید و استفاده از نورپردازی ساختمان های تجاری خود به راحتی با جست و جوی ساده در سایت ساویلا می توانید از مدل و طرح های این مدل از روشنایی مشاهده کنید و از بهترین خدمات بهره مند شوید. هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه خدمات نورپردازی در حوزه ساختمان های تجاری، اداری، ساختمان، ویلا و سایر ساختمان ها بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات