طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا (مدرن و لاکچری با مدیریت هزینه و در کوتاهترین زمان)

آیا تصمیم به طراحی و ساخت ویلایی زیبا و مدرن برای خود دارید؟

آیا در حال جستجو برای پیدا کردن بهترین روش برای انجام این کار هستید ؟

پس هلدینگ تخصصی ساویلا را در ادامه ی این مطلب همراهی کنید تا جواب سوالات خود را به راحتی بدست آورید.

هدف از طراحی و ساخت ویلا، ایجاد یک فضای امن و راحت مطابق با سلیقه و نیاز شما، درست همچون محل زندگی‌ تان و حتی به‌ مراتب بهتر و ایده‌ آل‌ تر می باشد.

در حقیقت هنگامی‌ که تصمیم به طراحی و ساخت ویلا می‌گیرید باید تمام جوانب را بسنجید، انتظاراتی که از یک‌ خانه ویلایی دارید همچون زمان‌ هایی که می‌خواهید در آنجا سپری کنید، افرادی همراه شما هستند و سایر مواردی که برای شما اهمیت دارد.

موردی دیگری که برای طراحی و ساخت ویلای شما امری مهم است، این می باشد که ویلای شما چه سبکی داشته باشد، برای عنوان مثال طراحی ویلا مدرن یا ویلای کلاسیک و همچنین دوبلکس یا ویلای فلت بودن آن باتوجه‌ به نیاز‌های شما و شرایط مالی در این امر مشخص می‌شود.

بنابراین این شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید؛ پس توصیه می شود قبل از مراجعه به یک طراح ویلای حاذق، لیستی از همه آنچه که می‌خواهید در ویلای رویایی شما وجود داشته باشد و حتی چیزهایی که در منزل خود ندارید و تمایل دارید که در ویلای خود باشد را تهیه کنید.

این موارد می‌تواند شامل استخر، شومینه، روف‌ گاردن، باشگاه خانگی، اتاق لباس، آشپزخانه، بار، میز بیلیارد، تی وی روم، اتاق‌ خواب مستر و اتاق‌خواب مهمان باشد که معمولا در خانه‌های آپارتمانی امروز، با فضاهای محدود از این موارد بی‌ بهره هستیم.

 

مهمترین نکات در انتخاب طراح و سازنده ویلا شامل چه مواردی است؟

در صورتی که تصمیم به طراحی و ساخت ویلا را دارید، ما مهمترین نکات برای انتخاب صحیح را به شما معرفی می کنیم که این عوامل عبارت است از :

1- سابقه طراح و شرکت سازنده ویلا :

همچون بسیاری از پروژه‌ های عمرانی دیگر به سابقه و رزومه کلی شرکت سازنده اهمیت فراوانی دهید و آن را بررسی دقیق کنید.

2- رزومه شخصی مهندس طراحی و ناظر پروژه :

یک پروژه دقیق و ایده‌ آل از توانایی یک فرد متخصص حاصل می ‌شود، از رزومه شخصی افراد به هیچ عنوان غافل نشوید.

3- بررسی چند باره پلان و نقشه طراحی ویلا :

از سرپرست پروژه خود بخواهید تا تمامی جزئیات پروژه را برای شما توضیح دهد تا خطاهای احتمالی را پیش از شروع کار به حداقل برسانید.

4- بررسی کردن هزینه ی طراحی و ساخت ویلا :

یکی از مهمترین نکات قبل از طراحی و ساخت ویلا، برآورد دقیق هزینه و زمان می باشد که در این قسمت امری مهم تلقی می شود.

5- مشاهده نمونه‌ های طراحی و ساخت ویلا :

از شرکت بخواهید تا نمونه پروژه‌ های طراحی شده قبلی خود را با مستندات آن به شما نشان دهد.

6- به متریال و اجزای ساخت و ساز ویلای خود توجه بسیاری کنید.

قیمت تمام شده در طراحی و ساخت ویلا ارتباط مستقیمی با متریال به‌ کار رفته در پروژه دارد که باید آن را به صورت دقیق بررسی کنید.

مراحل طراحی و ساخت ویلا شامل چه مواردی است ؟

مراحل طراحی و ساخت ویلا در یک چارچوب خاصی قرار می گیرند که امکان دارد از شرکتی به شرکت دیگر، تمایز هایی جزئی وجود داشته باشد؛ اما به صورت کلی مراحل طراحی ویلا شامل موارد زیر است :

1- انتخاب کردن زمین ویلا در موقعیت مکانی مناسب :

قبل از هر چیزی بهتر است که برای خرید زمین ویلا هم از مشاوره استفاده کرده و موقعیت مکانی مناسب را برای ساخت ویلای خود برگزینید.

نوع زمین، شیب آن، منطقه جغرافیایی، ملک های مجاور و … همگی در طراحی و ساخت ویلا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

2- بررسی وضعیت زمین ویلا قبل از طراحی ویلای مورد نظر شما :

تیم  طراحی و ساخت ویلا، وضعیت زمین ویلا را قبل از شروع به طراحی بررسی خواهند کرد و این امر کمک بسیاری می کند تا بهترین سبک طراحی برای آن انتخاب شده و باید و نبایدها یک به یک بررسی شوند تا بتوان بهترین سطح از بهره برداری را تجربه کرده و در ضمن نقص و اشکالی در مراحل طراحی و ساخت ویلا ایجاد نشود. به علاوه اهمیت بسیار دارد که فصل ساخت و ساز را در نظر بگیرید؛ این موضوع در سرعت و فرایند انجام دادن کارها، بسیار پررنگ خواهد بود.

3- بررسی و برآورد هزینه های طراحی و ساخت ویلا و قیمت تمام شده آنها :

لازم است که در فرایند طراحی و قبل از وارد شدن به فاز ساخت و ساز، تمام هزینه های مربوط به آن برآورد شود و در نهایت قیمت تمام شده ویلا، مشخص می شود. به این صورت می توان برای بودجه بندی برنامه ریزی درستی داشت و در زمان مشخصی پیش رفت.

چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به طراحی و ساخت ویلای خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت ها در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

4- بررسی کردن نسبت سازه ویلا به فضای باز آن :

به صورت کلی استاندارد ویلاسازی و ماهیت آن، ما را با دو قسمت فضای باز و عمارت اصلی ویلا روبرو می کند. ضروری است که یک تناسب منطقی و استاندارد بین مساحت ویلا و فضای باز آن وجود داشته باشد.

5- انتخاب و تعیین سبک طراحی و ساخت ویلا :

انتخاب سبک از مهم ترین مواردی است که برای طراحی و ساخت یک ویلا در نظر گرفته خواهد شد. به این صورت که انتخاب سبک، به صورت کلی طراحی و ساخت ویلا را تحت تاثیر خود قرار داده و البته باید با در نظر گرفتن پتانسیل های زمین ویلا و همینطور شرایط منطقه ای و جغرافیایی، بهترین سبک برگزیده شود.

6- اهمیت بودجه شما برای طراحی و ساخت ویلا :

میزان بودجه شما برای طراحی و ساخت ویلا، بسیار حائز اهمیت می باشد و باید قبل از هر چیزی در خصوص این که چقدر بودجه در اختیار دارید، به اطمینان خاطر و نقطه مشخصی برسید.

بعد از آن می توانید برای دیگر قسمت ها همچون انتخاب سبک و به صورت کلی الزامات و چارچوب های طراحی و ساخت ویلا برنامه ریزی کنید.

7- نوشتن مختصری برای معمار :

در نتیجه به یاد داشته باشید که ضروری است مختصر توضیحات برای معمار نوشته شود که بتوانید آن چیزی که در پلان ویلا آمده را به درستی پیاده سازی کند. همیشه توجه داشته باشید که ذکر جزئیات، بهتر از کلی گویی و نپرداختن به موارد جزئیات خواهد بود.

8- بودجه خود را برای طراحی و ساخت ویلا تعیین کنید.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید برای طراحی و ساخت ویلا در نظر بگیرید، بودجه شما می باشد. در حقیقت بسته به این که چقدر بودجه داشته باشید، می توانید برای طراحی و ساخت ویلا برنامه ریزی کنید. انتظار می رود که با داشتن بودجه محدود، بخواهید محدودیت بیشتری در طرح اولیه ویلا و ساخت آن اعمال کرده و پلان طراحی ویلا را به صورتی بچینید که با بودجه شما در تناسب باشد.

9- قبل از شروع پروژه، ویلای خود را مشاهده کنید.

در سبک جدید طراحی و ساخت ویلا، با استفاده از نرم افزارهای متفاوت می توانید یک نمای کلی از ویلای خود را مشاهده کرده و بهتر در مورد آن قضاوت داشته باشید.

در حقیقت قبل از اعلام اتمام طراحی و وارد شدن به فاز ساخت و ساز، استفاده از چنین نرم افزارهایی کمک خواهد کرد تا بتوانید نقص های احتمالی و تغییرات لازم را تعیین کرده و نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام کنید.

10- الزامات اتاق :

اگر چه به صورت کلی در پلان ویلایی محل قرار گیری اتاق خواب ها، ابعاد مربوط به آن ها و شکل هندسی تعیین شده است؛ اما لازم خواهد بود که الزامات مربوط به هر یک نیز تعیین شود.

به صورت مثال شکل سقف، تزئینات و … نیز می توانند در طراحی اولیه ویلا لحاظ شوند.

 

خدمات طراحی و ساخت ویلا توسط هلدینگ ساویلا :

1- طراحی پلان ویلا :

طراحی پلان ویلا شامل قسمت های متفاوتی شده و باید به هر بخش متناسب با آن پرداخته شود. از جمله بخش های مهم در پلان طراحی یک ویلا عبارت است از :

– اتاق نشیمن در ویلا : اتاق نشیمن در ویلا باید با در نظر گرفتن سبک طراحی کلی ویلا، طراحی و ساخته شود و المان های آن به صورتی برگزیده می شوند که در ساختار کلی ویلای مورد نظر شما جای بگیرند.

– غذاخوری در ویلا : غذاخوری قسمت مهمی از ویلا را به خود اختصاص می دهد و در طراحی پلان اولیه، اهتمام بسیاری برای بهینه سازی آن انجام می گیرد. از آن جایی که زمان میل کردن غذا، همه اعضای خانواده دور هم جمع می شوند، طراحی قسمت غذاخوری در یک ویلا باید به صورتی بی نقص انجام شود.

– آشپزخانه در ویلا : آشپزخانه در هر سازه ای به عنوان قلب آن شناخته می شود و باید در طراحی پلان ویلایی نیز به آن، به صورتی استثنائی و خاص پرداخته شود. فارغ از این که ابعاد مساحتی آشپزخانه با توجه به مساحت کلی ویلا چقدر در نظر گرفته شود، باید حتما کاربری آن به صورت 100 درصدی بهینه سازی شده و به صورتی طراحی شود که فعالیت در محیط آن، در بهترین وضعیت قرار بگیرد.

– اتاق خواب در ویلا : اتاق خواب ها در طراحی ویلاهای فلت، در قسمت های کناری آن قرار می گیرند و در صورتی که تصمیم به ساخت ویلا دوبلکس را داشته باشید، به صورت معمول اتاق خواب ها در طبقه بالا قرار می گیرند. البته این موارد دستورالعمل قطعی نمی باشد و شما کاربران گرامی می توانید با توجه به سلیقه و البته استانداردهای کاربردی، تغییراتی در آن ها داشته باشید.

– ورودی ویلا : قسمت ورودی ویلا به عنوان امضای اصلی طراح یا سازنده، هویت آن را به نمایش می گذارد و معمولا یکی از بهترین قسمت های طراحی را به خود اختصاص می دهد.

به همین دلیل لازم است که برای طراحی ورودی ویلا، به جز در نظر گرفتن سلیقه مشتری، بهترین طراحی خلاقانه انجام شود تا بتوان حداکثر بهره برداری را از شکوه یک بنای ویلایی و فضای آن داشت. چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به طراحی و ساخت ویلای خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

 

2 – طراحی و اجرای نمای داخلی و خارجی ویلا :

نمای ویلا، ویژگی طبیعت محور می باشد که عواملی همچون طبیعت منطقه، بافت ساختمان‌های منطقه و دیگر فاکتور محیطی بر طراحی و ساخت نمای ویلا تاثیرگذار می باشد. در ادامه به بعضی از عوامل تاثیرگذار در طراحی نمای ویلا می‌پردازیم که عبارت است از :

– توجه کردن به خط منطقه و بافت بناهای آن

– هارمونی و هماهنگی رنگ‌ها و متریال آنها

– توجه به سبک طراحی ویلا

– هماهنگی طراحی داخلی ویلا با نمای ویلا

 

3- ساخت استخر :

ساخت استخر و دیگر تجهیزات تفریحی گام بعدی می باشد که در طراحی و ساخت ویلا به آن پرداخت می شود. در این مرحله لازم است که از تجهیزات تفریحی مانند آلاچیق، استخر، زمین بازی کودکان و … تا حد امکان استفاده شود. به این نکته مهم توجه داشته باشید که این موارد به پتانسیل فضای سبز و میزان وسعت آن بستگی دارد.

بدیهی است که طراحی و ساخت استخر در یک محوطه فضای سبز محدود معنای چندانی نخواهد داشت و در این مواقع در صورتی که اصرار به ساخت استخر وجود داشته باشد، استخر را به صورت سرپوشیده در طبقه منفی یا همکف ویلا در جایی سرپوشیده ساخته شود.

 

4- بازسازی ویلا :

به جز ساخت و ساز یک ویلا به صورت کامل، پروژه های بازسازی ویلاهای قدیمی نیز در جای خود قابل توجه هستند. به این صورت که می توان با صرف هزینه های کمتر، یک ویلای قدیمی را خریداری کرد و با طراحی مجدد حتی در یک سبک و استایل کاملا متفاوت، نسبت به بازسازی بخش های متفاوت آن اقدام کرد. به این صورت که کار طراحی و اجرا به دست تیم مجرب و نفرات حرفه ای سپرده شود، نتیجه چیزی است که از ساخت و ساز یک ویلای از صفر نخواهد داشت. چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به بازسازی ویلای قدیمی خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال در کوتاه ترین زمان ممکن بازسازی کنید.

 

5- لنداسکیپ ویلا :

در طراحی محوطه ویلا مهمترین اصلی که معمار متخصص باید به آن توجه کند، پیروی کردن از دیزاین لنداسکیپ با فرم، سبک و معماری کلی بناست که یک نوع هارمونی و همگونی را در نظر داشته باشد و مهمترین قسمت که باید با طراحی حیاط، باغ ویلا، دیوارها و سر در ویلا فرم هارمونیکی داشته باشد، طراحی نمای ویلا می باشد.

بنابراین در صورتی که یک ویلای کلاسیک یا مدرن داریم، حتما باید لنداسکیپ ویلا در همان شیوه معماری مشاهده شود و المان های سبک مورد نظر را در دل خود جای دهد.

نکته دیگری از اصول طراحی محوطه سازی ویلا، توجه کردن به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ویلا است، با توجه به سردسیری یا گرمسیری منطقه یا نوع اقلیم دیگری نه فقط فرم و کانسپت طراحی بلکه متریال مورد استفاده نیز متفاوت خواهد بود که این امر خود به خود در شکل نهایی پروژه تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.

 

6- نورپردازی ویلا :

مهمترین نکته در نورپردازی ویلا، ارزیابی امکانات فضایی می باشد که در اختیار داریم.

محیط مورد نظر ما امکان دارد فقط از یک عمارت بزرگ در وسط یک باغ تشکیل شده باشد یا دارای عناصر متفاوتی همچون آبنما، استخر، نیمکت، صندلی، انواع درختان و درختچه ها و … باشد. هر کدام از این موارد بستری منحصر به فرد برای ایجاد دکوراسیونی هستند که هم به زیبایی فضا کمک بسیاری می کنند و هم موجب روشنایی بهتر فضا شوند.

 

7- طراحی دکوراسیون داخلی ویلا :

ویلاها از فضاهای بسیار مطلوب برای زندگی هر فردی به شمار می رود و چنانچه این فضا ها با طراحی و دکوراسیون حرفه ای و مطابق با علم روز دنیا انجام شود، نتیجه ی بسیار بهتری به همراه خواهد داشت.

تصور ویلا در ذهن ما، دارای فضایی می باشد بزرگ با حیاطی پوشیده از درخت و منظره های بسیار زیبا و طبیعتی که آرامش و آسایش محیطی را در دل خود جای داده است.

با توجه به آگاهی مردم از تنش های دنیای مدرن و زندگی در آپارتمان های امروزی، اشتیاق و میل مردم به زندگی در این فضاهای طبیعی بیشتر شده است.

هوشمند سازی ویلا چیست؟

 هوشمند سازی ویلا یکی از امکانات رفاهی محسوب می شود که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اینترنت در اختیار افراد قرار گرفته است.

هوشمند سازی در حال حاضر در جنبه‌های بسیاری از زندگی انسان ورود کرده است. یکی از کاربردهای هوشمند سازی در ویلاها می باشد. در این ویلاها، سیستم­ های هوشمندی نصب می شود که MBS گفته می شود و هدف اصلی از نصب آن ها، مدیریت فضای داخلی ویلا، ساختمان و تامین امنیت آن ها می باشد.

سیستم های هوشمند یا MBS این امکان را در اختیار افراد قرار می دهد تا افراد بتوانند از راه دور، ویلا و ساختمان مورد نظر خود را کنترل کنند و امنیت آن بررسی کنند.

چگونگی کارکرد این سیستم های هوشمند با استفاده از یک کنترل که توسط اینترنت کار می کند مدیریت می شود. ساخت و طراحی این کنترل از طریق ترکیب چند نوع سخت افزار انجام می شود که نقش خود را با کمک نرم افزارهای قدرتمند و ویژه ایفا می ­کند.

بنابراین ویلایی هوشمند، ساختمانی می باشد که همه ی هماهنگی ها و انجام کارهای درون آن با استفاده از یک واحد مرکزی صورت می گیرد.

انواع ویلا بر اساس تعداد طبقات :

انواع ویلا بر اساس تعداد طبقات شامل موارد زیر است :

ویلای فلت : ویلای فلت در یک طبقه طراحی و ساخته می‌شود، این ویلا علاوه بر اقتصادی بودن و زمان ساخت پایین از نظر هزینه، دارای نگهداری آسان‌ تری می باشد. ویلاهای فلت دسترسی کاربری آسان‌ تری برای ساکنان فراهم می ‌کنند.

ویلای نیم دوبلکس : در طراحی و ساخت نیم‌ دوبلکس فضا با ایجاد نیم طبقه، بزرگتر می‌شود. در این سبک از تعداد طبقات سعی می‌شود تا هم فضا و راحتی بیشتر شود و هم از هزینه ساخت بسیار ویلای دوبلکس پرهیز شود.

ویلای دوبلکس : در طراحی و ساخت ویلای دوبلکس، معمولا با تفکیک فضا قسمت های متفاوت جداسازی می‌شوند. در این نوع ویلا، فضاها بزرگتر و سقف‌ها نیز بلند‌تر در نظر گرفته‌ می‌شوند.

ویلای تریبلکس : همانطور که از نام آن مشخص می باشد، در ویلاهای سه طبقه فضاهای بسیار بزرگتری در دسترس خواهد بود که معمولا شامل سالن ورزش، سونا و امکانات داخلی بیشتری می‌ باشد. این نوع از ویلاها دارای هزینه ساخت بسیار زیادی هستند.

 

سبک‌های طراحی ویلا شامل چه مواردی هستند ؟

طراحی ویلا یکی از حرفه‌ های مهم محسوب می شود که هدف آن خلق کردن یک ویلا با سبک مورد نظر و ظاهر زیبا می باشد. از آن جایی که شما آزادی بیشتری در طراحی و ساخت ویلا دارید، بنابراین می‌توانید ویلای خود را تا حد بسیاری شبیه به خانه رویایی و ایده‌ آل خود طراحی کنید و بسازید.

طراحی و ساخت ویلا بر خلاف نظر عموم، حرفه ای بسیار دقیق و ظریفی می باشد و به همین علت باید از طریق یک متخصص حرفه‌ ای و باتجربه انجام بگیرد تا نتیجه ای مطلوب حاصل شود.

از آن جایی که طراحی خانه ییلاقی یک حرفه نسبتا قدیمی‌ ساز است، تا به‌ حال دستخوش تغییرات بسیاری شده است و با پیشرفت کردن دانش معماری سبک‌ های متفاوتی هم از طراحی ویلا به وجود آمده و رشد کرده‌ است؛ البته با وجود تنوع بسیاری که در این حرفه وجود دارد، بعضی از سبک‌های طراحی هستند که نسبت به دیگر سبک‌ها از محبوبیت و جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. در ادامه مطلب چندین مورد از سبک‌های معروف در طراحی و ساخت ویلا زیبا و امروزی معرفی می کنیم.

 

1- طراحی ویلا با سبک مدرن :

در مدل طراحی ویلای مدرن زوایا، خطوط و رنگ‌ها نقش عمده‌ ای را بازی می ‌کنند.

در سبک ساخت ویلای مدرن ترکیب رنگ و متریال احساسی جدا از سنتی و متعارف بودن را به ساکنین آن القا می‌کند که علاوه بر آرامشی که در محیط خانه ی خود خواهند داشت، احساس هیجان انگیز کشف ناشناخته‌ ها و یا مدرنیته بودن را کاملا حس خواهید کرد.

اصول طراحی در ساخت ویلای مدرن به طور معمول از رنگ های خنثی استفاده می شود، چرا که رنگ ‌های خنثی و روشن موجب القای حس مدرنیته می‌شوند.

شیوه مینیمالیستی از مهم‌ ترین ارکان طراحی ویلاهای مدرن محسوب می شود، در این شیوه سعی ‌می‌شود تا از شلوغ بودن دوری شود.

در طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن طراحان محدودیتی برای استفاده از متریال‌ها ندارند؛ به صورتی‌ که امکان دارد از شیشه، چوب، فلز و… استفاده کند؛ اما به کار بردن شیشه یکی از مهمترین جلوه‌های این سبک محسوب می شود. شیشه علاوه بر باز کردن فضا موجب نورگیر بودن محیط نیز می ‌شود.

سبک مدرن در حال حاضر یکی از محبوب‌ ترین روش های طراحی و ساخت ویلا به شمار می رود. در این سبک سعی می‌شود تا با ساده سازی و استفاده از اصول طراحی مدرن اثر نهایی نهایت زیبایی مینیمال بودن، راحتی و مدرن بودن را به ساکنین خود القا می کند. چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به طراحی و ساخت ویلای خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

 

2- طراحی ویلا با سبک کلاسیک :

ویلاهایی که امروزه به عنوان سبک کلاسیک مورد شناسایی واقع می شوند، در زمان های گذشته دارای طرفداران بسیاری بوده است. در واقع بیشتر افراد جزو علاقه مندان به این سبک از ویلاها محسوب می شود.

طراحی ویلا با سبک کلاسیک بیشتر برای افرادی قابل استفاده و مفید می باشد که علاقه ی بسیاری به سکونت در فضاهای سنتی و همچنین قدیمی دارند. دوران به وجود آمدن این سبک به زمان رنسانس و در منطقه ی روم باستان باز می گردد.

مهمترین خصوصیات طراحی ویلا با سبک کلاسیک شامل چه مواردی است ؟

– دارای ستون هایی با ارتفاع بسیار

– مجسمه‌ هایی به صورت تزئینی

– سر ستون

– دارای طاق‌های بلند

– دارای قوس‌هایی بسیار زیبا

– انواع تزئینات و…

– استفاده از سنگ‌های بسیار زیبا

– استفاده از دیوارهایی با ارتفاع بلند

– دارای ستون‌های بلند پنجره‌ هایی که متقارن می باشند.

– استفاده کردن از مبلمان مجلل و استیل

– استفاده از اشیاء تزیینی مانند آینه‌های قدی، کاغذ دیواری و مجسمه‌ها

– به کار گیری انواع رنگ‌های روشن مانند سفید، کرم و سایر موارد

 

3- طراحی ویلا با سبک روستیک :

طراحی روستیک ویلا سبکی بسیار معروف می‌باشد و بسیاری افراد ترجیح می‌دهند که برای فضاهای خانه‌ ها و ویلاها از این طراحی استفاده می شود. سبک روستیک در حقیقت تمرکز بر طراحی به سبک روستایی – طبیعی دارد.

سبک روستیک مدعی می باشد که همه چیزها از گذشته تا به امروز قابل تکرار می باشد. در این نوع از طراحی از مواد و متریال ‌های طبیعی استفاده می ‌شود.

عموماً متریال‌های استفاده‌ شده در این نوع از سبک طراحی، مصالح طبیعی هستند که حس زندگی گذشته‌ی افراد را زنده خواهند کرد. در حقیقت وظیفه اصلی این نوع از متریال این می باشد که موجب آرام ‌بخشی محیط شود و به نسبت دیگر مصالح، سبک نوستالژیکی را به وجود می آورد. بنابراین مصالح و متریال استفاده شده در سبک روستیک شامل :

– استفاده از مصالحی چون سنگ

– استفاده از مصالحی چون چوب

– استفاده از مصالحی چون منسوجات

– استفاده از مصالحی چون فلز و سفال

– استفاده از چراغ‌ های آویزان دارای اشکال هندسی ویژه

 

4- طراحی ویلا با سبک سنتی :

الگوی طراحی ویلا با سبک سنتی از بهترین سبک های متفاوت محسوب می شود که در میان ایرانیان نیز از اهمیت و محبوبیت بسیاری برخوردار است. در حقیقت یکی از فاکتورهایی که موجب می شود تا ویلاهای سنتی طرفداران بیشتری داشته باشد، هزینه ارزان ساخت این ویلاها نیز می باشد. در صورتی که شما کاربران گرامی تصمیم به هزینه کمتری برای ساخت ویلای مورد نظر خود باشید، سبک طراحی سنتی می تواند به عنوان یک گزینه کاملا مناسب محسوب شود و از آن ضمن بهره برداری لازم، صرفه جویی را نیز به دست خواهید آورد. چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به طراحی و ساخت ویلای خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

 

5- طراحی ویلا با سبک مینیمال :

طراحی ویلا با سبک مینیمال با به کار بردن خطوط به ظاهر ساده و در حقیقت پیچیده و تاثیرگذار در نظر بیننده، جلوه ای به یاد ماندنی و تاثیرگذار به وجود آورده و حتی در فضاهای محدود، دلبازی و آرامش ویژه ای خلق کند.

 

6- طراحی ویلا با سبک نئوکلاسیک :

ویلاهایی که به سبک نئوکلاسیک ساخته می شوند کمی برتر از سبک کلاسیک می باشند، چرا که به سبک های مدرن نزدیک تر بوده و از سبک کلاسیک فاصله می گیرد و بیانگر طراحی جدید برگرفته از سبک کلاسیک قدیم می باشد؛ به همین دلیل به آن نئوکلاسیک می گویند؛ این سبک بسیار مناسب ایرانیان می باشد و با القای حس خوب در افراد ایجاد می شود.

در سبک نئوکلاسیک همچون سبک کلاسیک شیشه های بزرگ، ستون های مرتفع، مجسمه های بزرگ و کوچک و… مشاهده می شود و تنها فرق آن این است که سبک نئوکلاسیک کمی به سبک های جدید نزدیک تر می باشد یعنی در زمان ساخت سازه علاوه بر اینکه باید به سبک کلاسیک و سنتی دقت بسیاری کنید باید به فکر طراحی جدید نیز باشید.

 

هزینه طراحی و ساخت ویلا چقدر می باشد؟

به‌ صورت کلی هزینه طراحی ویلا شامل قسمت های متفاوتی می‌شود، همان‌ طور که فرایند طراحی یک ویلا از مراحل متفاوتی تشکیل می‌شود در نهایت هر قسمت شامل هزینه متفاوتی می‌شود.

البته فراموش نکنید که با توجه‌ به سبک طراحی ویلای شما، نوع متریال استفاده شده، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. بنابراین هزینه‌های کلی موجود در طراحی و ساخت ویلا شامل موارد زیر می باشد که شامل :

– طراحی پلان ویلا

– هزینه نقشه‌ های معماری

– هزینه طراحی داخلی ویلا

– طراحی و جانمایی برد‌های هوشمند سازی

– هزینه طراحی نمای ویلا و محوطه ویلا

بودجه مورد نیاز برای طراحی و ساخت ویلا باتوجه‌ به متریال و مصالحی که استفاده می‌شود و همچنین موقعیت مکانی ویلا برای هزینه‌های حمل‌ و نقل، متراژ ویلا و در نظر داشتن امکانات رفاهی موجود در ویلا، مشخص می‌شود.

علاوه بر آن تأمین‌ کننده مصالح، اینکه داخلی باشد یا خارجی نیز در هزینه‌های ساخت ویلا موثر می باشد.

 

مدت زمان ساخت ویلا چقدر است؟

اگر چه معمولا مشتری علاقه مند می باشد که مدت زمان ساخت ویلا کوتاه تر باشد و هر چه سریع تر بنا بالا رفته و تکمیل شده را مقابل چشمان خود مشاهده کند، اما توجه کنید که فرآیند طراحی و ساخت ویلا کاملا زمان بر بوده و نمی توان هیچ یک از مراحل طراحی و ساخت ویلا را بدون ملاحظه مدت زمانی که نیازمند پیاده سازی استاندارد می باشد، پشت سر گذاشت.

البته استفاده از تجهیزات و نوع مصالحی که در ساخت ویلا به کار می روند نیز تعیین کننده بوده و گاهی اوقات با تغییر بعضی از پلت فرم ها و فرایندها، می توان یک بهینه سازی در مدت زمان طراحی و ساخت ویلا در نظر گرفت.

لازم به ذکر است که هلدینگ تخصصی ساویلا در تلاش است تا ویلای مورد نظر شما را در کوتاه ترین زمان ممکن طبق سلیقه ی شما طراحی کند و با بهترین متریال آن را بسازد.

 

پیمانکاری ساخت ویلا :

با توجه به حساسیتی که در خصوص طراحی و ساخت ویلا وجود دارد، واگذار کردن این موضوع به پیمانکاری ویلا می تواند به مراتب اوضاع را با وضعیت بهتر و استاندارد تری پیش ببرد.

خدمات پیمانکاری ویلا، باعث خواهد شد تا فرایند طراحی و ساخت ویلا به صورت کاملا حرفه ای و با استفاده از افراد کارآمد پیش رفته و مدت زمان طراحی و ساخت ویلا نیز به مراتب کاهش پیدا می کند. همین طور این موضوع موجب خواهد شد تا هزینه ساخت ویلا نیز کنترل شده و صرفه جویی های موثری در حوزه های متفاوت طراحی و ساخت داشته باشیم.

 

بهترین و بزرگترین سازنده ویلا :

هلدینگ تخصصی ساویلا یکی از بهترین و بزرگترین شرکت ها در طراحی و ساخت ویلا محسوب می شود که دارای سابقه بسیار و کادری مجرب در ساخت و ساز می باشد.

چنانچه شما کاربران گرامی تصمیم به طراحی و ساخت ویلای خود دارید، تنها کافی است به سایت ساویلا مراجعه کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و ویلای رویایی و ایده آل خود را با بهترین متریال در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات هلدینگ ساویلا

1- مشاوره، طراحی، نظارت،و اجرای طرح های مدرن داخلی

2-طراحی، اجرا وساخت تجهیزات نوری و تاسیسات الکتریکال

3- طراحی لند اسکیپ و اجرا

4- طراحی مدرن، محاسبه و اجرای کلیه نماهای داخلی و خارجی(ساختمان ، مال و پاساژ)

5- طراحی ، محاسبه و اجرای کلیه سازه های بتنی و فولادی

6- طراحی و اجرای سونا و جکوزی

1- طراحی خط تولید

2- طراحی و اجرای سیستمهای بسته بندی

3- طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک

4- طراحی و برنامه نویسی logo, plc ومیکرو کنترلها

5- طراحی و اجرای دکلهای مخابراتی

6- طراحی و اجرای شبکه های وایرلس

7- تامین کالاهای مورد نیاز صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، فولاد و ریخته گری

 

1- طراحی سیستم آبیاری هیدرو پونیک، آیروپونیک، کشت خاکی و اجرا

2- طراحی و اجرای سیستم کشت

3- طراحی و اجرای کلیه سازه های گلخانه ای 

4- طراحی و اجرای سیستم های کنترل اقلیم و ایردوابرلس

5- مشاوره برای اجرای پروژه گل کشاورزی

1-تهیه برنامه زمانبندی کلی پروژه با توجه به موارد قرارداد

2- تعیین حدود برنامه های فرعی مرتبط با طراحی، تدارکات و امور اجرایی پروژه با توجه به برنامه کلی پروژه

3- کنترل برنامه های زیرپروژه با استفاده از گزارشات مسئولین برنامه ریزی واحدهای زیر ربط

4- تعیین بودجه پروژه و مقایسه با هزینه های انجام شده

5- تهیه گزارشات پیشرفت فیزیکی و هزینه های پروژه جهت مدیریت پروژه و نظارت و اجرا

6- جمع آوری اطلاعات برای تهیه صورت وضعیت ها جهت ارائه به کارفرما با توجه به عملیات انجام شده


آخرین مقالات