طراحی، اجرا و بازسازی نمای بیرونی و داخلی مرکز خرید و پاساژ

طراحی، اجرا و بازسازی نمای بیرونی و داخلی مرکز خرید و پاساژ

طراحی، اجرا و بازسازی نمای بیرونی و داخلی مرکز خرید و پاساژ

کارفرمایان آگاه به افکار مشتریان به طراحی و اجرای نمای مراکز خرید و پاساژهای خود اهمیت زیادی می دهند. این افراد می دانند که با ایجاد زیبایی و به روز بودن بیشتر در طراحی پاساژ خود، در نهایت مشتریان زیادی را جذب خواهند کرد. زیرا طراحی و اجرای نمای بیرونی و داخلی مدرن می تواند یک ساختمان تجاری را به برند و نمادی برجسته تبدیل کند. پتانسیل اصلی یک ساختمان تجاری برای جذب مشتری طراحی نما و نورپردازی می باشد و در کنار این دو عنصر اصلی، مناسب بودن سبک طراحی و نمای تجاری تاثیر مستقیمی بر کلیت و مقبولیت پروژه دارد و یکی از مواردی است که ناخودآگاه کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد و شما را از سایر رقبا متمایز میکند.

   امروزه طراحی پاساژها یا مجتمع های تجاری در سطح شهرها به چشم می خورد که اکثر این مراکز به صورت ویژه طراحی و اجرا می شوند و اکثر شهرها معمولاً بنا به نیاز ساکنان آن شهر شروع به ساخت و ساز می کنند. نوع فعالیت این گونه مراکز با توجه به اصناف تعریف می شود، معمولا این مراکز یا در یک صنف خاص تخصص دارند یا در چند صنف با هم فعالیت می کنند.

اجرای نمای ساختمان تجاری بر اساس متریال

نمای تجاری شیشه ای

نمای شیشه ای یکی از نماهایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از کارفرمایان و طراحان قرار گرفته است، این نوع نمای زیبا علاوه بر جذابیت یکی از نماهایی است که دید وسیع تری دارد و نور طبیعی بیشتری را به فضا. وارد فضای داخلی مراکز خرید و پاساژها می شود، به علاوه این نوع نمای ساختمان بار مرده بسیار کمی را به سازه اصلی نما اضافه می کند و همین امر باعث می شود ساختمان بسیار مقاوم و بادوام باشد.

این نوع نماها به دلیل میدان دید وسیعی که دارند بسیار دعوت کننده هستند و می توانند گزینه های مناسبی برای نمای مراکز خرید و پاساژها محسوب شوند.

مزایای استفاده از شیشه در نمای مراکز خرید و پاساژها:

– کنترل کننده صدا

– جلوگیری از عبور اشعه ماوراء بنفش

– بهره وری انرژی خورشیدی

– تنوع رنگی زیاد

– کاهش هزینه های

– با توجه به اینکه مراکز خرید و پاساژها باید نورپردازی خوبی داشته باشند، نمای شیشه ای این خاصیت را به محیط خود می بخشد.

نمای تجاری سنگ

سنگ یکی از پرطرفدارترین مصالح برای نمای مراکز خرید و پاساژها می باشد. نمای سنگی از رنگ ها، طرح ها و ضخامت های متنوعی تشکیل شده است و به کارفرمایان این امکان را می دهد که بدون نگرانی نماهای مراکز خرید و پاساژها را طراحی و اجرا کنند.

اما فراموش نکنید که طراحی نمای سنگ خود را باید به طراحانی بسپارید که با استفاده از دانش مناسب از انواع سنگ، نمای شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کنند.

نمای سنگی یکی از نماهایی است که از پرطرفدارترین نماهای مراکز خرید و پاساژها از گذشته تاکنون بوده و از مقاومت و دوام زیادی برخوردار هستند.

نمای سنگ قابل استفاده در نمای مراکز خرید و پاساژها می باشد به عنوان مثال نمای سنگ را می توان در ترکیب با مصالحی مانند آجر، شیشه، کامپوزیت، سرامیک و … استفاده و طراحی نمود هلدینگ تخصصی ساویلا با داشتن کادری مجرب در زمینه طراحی و اجرای نمای مراکز خرید و پاساژها در کنار شماست تا نمای دلخواه شما را با بهترین متریال موجود و با مناسب ترین هزینه طراحی و اجرا کنید.

نمای تجاری با کامپوزیت

یکی از جدیدترین متریال های ساختمان نماهای تجاری لوکس، ورق های کامپوزیت می باشد که از رنگ ها، طرح ها و جنس های مختلف تشکیل شده و در طرح های مختلف قابل استفاده است.

نماهای کامپوزیت بسیار منعطف هستند و در فضاهای پیچیده قابل استفاده هستند.

این در شرایطی است که طراحی، اجرا و بازسازی نمای کامپوزیت بدون طراحی ایده آل و بدون در نظر گرفتن ضوابط می تواند آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد.

این نماهای جذاب مقاومت زیادی دارند و نماهای کامپوزیت مانند نماهای سنگی این فرصت را به کارفرمایان می دهد که در ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند.

مزایای طراحی و اجرای نمای کامپوزیت عبارتند از:

– طراحی و اجرای نمای کامپوزیت غیر خورنده و مغناطیسی می باشد.

– توانایی جذب انرژی را دارند.

– طول عمر نمای کامپوزیت بسیار بالاست.

سبک های نمای تجاری محبوب

نمای تجاری کلاسیک رومی

با توجه به اینکه نمای رومی بسیار قدیمی است اما به دلیل زیبایی منحصربفرد این نما همچنان یکی از پرطرفدارترین طرح ها برای طراحی نما می باشد. این نما دارای یک سری شاخص ها و ویژگی هایی است که نمایانگر نما است و با توجه به آنها می توان تشخیص داد که نمای مورد نظر رومی است. به طور منظم تشکیل شده اند اشاره کرده اند. ستون ها و سرستون ها، قرنیزهای سنگی، تابلوهای تزئینی، قاب پنجره ها، هلال ها و انواع مجسمه ها و کتیبه های سنگی از دیگر نشانه های نمای کلاسیک رومی است.

سنگ نما تراورتن، سنگ نما گرانیت و سنگ نما مرمر، سیمان، فوم پلی استایرن و ابزار پیش ساخته GFRC و GRC از جمله مصالح اولیه مورد استفاده در طراحی و نصب و اجرای نمای رومی ساختمان هستند که با توجه به سازگاری با اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه، دوام و دوام، انطباق با محیط و ساختمان های اطراف، قیمت و بودجه در نظر گرفته شده می تواند توسط کارفرما برای اجرای نمای رومی ساختمان ها انتخاب شود.

نمای تجاری مدرن

نمای مدرن یکی از نماهایی است که در نماهای تجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در آن می توان از آخرین فناوری های روز صنعت معماری استفاده کرد. تزئینات و عناصر زیادی ندارد، این نوع نماهای تجاری عموماً از خطوط افقی و عمودی تشکیل شده است.

در نمای مدرن می توان از تمامی مصالح مانند شیشه، آجر، سرامیک، سیمان، کامپوزیت، سمنت برد و … استفاده کرد.

نمای تجاری مدرن را می توان به راحتی با استفاده از متریال های مختلف اجرا کرد.

در ساخت نمای مدرن طراحی حرف اول را می زند و استفاده از یک طراح خلاق و آشنا به جدیدترین متدهای طراحی نما کمک شایانی به ایجاد یک طرح جدید می کند.

شاید یکی از بهترین مصالح برای ساخت نمای تجاری مدرن، نمای فلزی باشد.

اهمیت نورپردازی نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان اولین عاملی است که توجه هر بیننده،رهگذر و خریدار را به خود جلب می کند.

نما در طول روز به دلیل وجود نور روز به خوبی دیده می شود و می تواند زیبایی خود را به عابران نشان دهد و توجه آنها را به ساختمان جلب کند.

ولی در شب هست که اهمیت نورپردازی نمای ساختمان مشخص میشود چون در تاریکی زیبایی نما آنطور که باید و شاید نمایان نمی شود و اگر نورپردازی مناسبی برای ساختمان شما وجود نداشته باشد; گویی تمام زحمات و هزینه هایی که صرف طراحی و اجرا و مصالح نمای ساختمان خود کرده اید؛ هدر می رود.اصلا یکی از دلایل اهمیت نورپردازی نمای ساختمان تجاری این است که اکثر خریداران در غروب و شب هنگام بخاطر وقت آزادی که دارند،زمان خود را به خرید و بازدید مجتمع های تجاری صرف میکنند.

نوع و سبک نورپردازی نما بستگی به طرح در نظر گرفته شده برای مجتمع تجاری دارد، نورپردازی نما کلاسیک سبک متفاوتی دارد زیرا نورپردازی باید در شب تا حد امکان فرورفتگی ها و برجستگی های سطح نما را به زیبایی خودنمایی کند. همچنین نورپردازی به سبک مدرن بستگی به طراحی نمای مدرنی دارد که انجام شده است.

اهمیت نورپردازی نمای تجاری بیش از هر ساختمانی با هر کاربری دیگر دارد زیرا اساس طراحی نمای ساختمان تجاری جلب توجه مشتری است.

مصالح مورد استفاده برای طراحی و اجرای نمای مراکز خرید و پاساژ :

یکی از موارد بسیار مهم در طراحی و اجرای نمای داخلی و خارجی مراکز خرید و پاساژ مصالح استفاده شده در آن است؛ به همین دلیل ضروری است که مصالحی برای طراحی و اجرای نمای مرکز خرید از آن ‌ها استفاده کنید، باید به فراوانی در منطقه در حال ساخت، قابل دسترس باشند. از آن جایی که بیشتر از قسمت های داخلی و مجاور با محیط بیرون در تماس می باشد، این مصالح باید علاوه بر قابل دسترس بودن، در برابر شرایط جوی و آب و هوایی از خود مقاومت بسیاری بروز دهند.

بازسازی نمای داخلی و خارجی مراکز خرید و پاساژ :

در حقیقت بازسازی نمای داخلی و خارجی مراکز خرید و پاساژ موجب به روز شدن ساختمان و جذب بیشتر مشتری ها می شود.به همین دلیل هر چقدر هزینه ی بیشتری برای نما ساختمان خود صرف کنید، نتیجه ی بهتری مشاهده می کنید. بنابراین چنانچه تصمیم به بازسازی نمای داخلی و خارجی مرکز خرید و پاساژ خود دارید، به سایت تخصصی ساویلا مراجعه کنید و با کادر مجرب ما بهترین نتیجه را کسب کنید.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مراکز خرید و پاساژ :

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مراکز خرید و پاساژ باید به صورتی خلاقانه و متفاوت انجام شود که باعث جذب مشتری بسیاری شود؛ بنابراین چنانچه نیاز به یک تیم مجرب و ماهر در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مرکز خرید و پاساژ دارید، با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

نحوه طراحی نمای مرکز خرید و پاساژ چگونه است ؟

همانطور که می دانید نما در ساختمان بسیار مهم است، اما در مراکز خرید و مجتمع ‌های تجاری از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردار می باشد؛ به این دلیل که به صورت کلی نمای ساختمان، به بنا ارزش و اعتبار بسیاری می ‌بخشد و جایگاه والاتری برایش به ارمغان می‌آورد؛ با اجرای یک نمای شیک و خلاقانه که حس خوبی برای همه بازدیدکنندگان و خریداران ایجاد کند باعث میشود آن ساختمان یا مجتمع‌  تجاری، در مرکز توجه دنیا قرار بگیرد،بنابراین باید کار طراحی و اجرای نمای خارجی و داخلی پروژه ساخت مجتمع تجاری خود را به یک گروه حرفه ای بسپارید. توجه همه ی کارفرمایان و سازندگان که مجری نمای مراکز خرید و پاساژ هستند به این موضوع معطوف میشود که ساختمان تجاری آنها که شامل اصناف و کاربری های مختلف میباشد برای عموم مردم و منطقه آن ‌ها سود‌مند باشد.

طراحی و اجرا نمای مراکز خرید و پاساژ به چه صورت است ؟

اجرای نمای مراکز خرید و پاساژ همیشه مهم و قابل توجه می باشد، به این دلیل که این اولین چیزی است که بازدیدکنندگان و مشتریان قبل از ورود به آن مشاهده می کنند؛ بنابراین از اهمیت بسیاری برخوردار است. هزینه اولیه ای که برای طراحی و اجرای نمای مراکز خرید و پاساژ مصرف می کنید، قطعا در آینده جبران می شود. در صورتی که در انتخاب مواد اولیه و متریال برای اجرا نمای مرکز خرید دقت کافی داشته باشید، مشتریان به راحتی جذب ساختمان شما می شوند. مجری نمای مراکز خرید می تواند بر رونق کسب و کار افراد حاضر در ساختمان تاثیر بسیاری بگذارد.

 

هزینه های اجرای نمای مراکز خرید و پاساژ :

چنانچه عوامل موفقیت یک مرکز خرید را با دقت بررسی کنید، نمای یک مرکز خرید قطعا یکی از فاکتور های اصلی آن محسوب می شود. به صورت کلی می توانیم بگوییم هزینه اجرای یک نما برای مراکز خرید متناسب با اندازه ساختمان و شرایط محیطی مختلف می باشد. فاکتور های متفاوتی برای اجرا نمای مرکز خرید وجود دارد. به صورت کلی باید بدانید که نمای یک مرکز خرید باید بسیار منحصر به فرد و چشم گیر باشد.

هلدینگ تخصصی ساویلا با ارائه بهترین خدمات در زمینه طراحی و اجرای نمای داخلی و خارجی مراکز خرید و پاساژها در کنار شما عزیزان است تا با بهترین متریال های موجود بهترین نتیجه را بگیرید. چرا که هلدینگ تخصصی ساویلا در تمام سال های فعالیت خود با تکیه بر سوابق خود و همچنین با استفاده از تیم ماهر و خلاق خود پروژه های عظیم و مدرنی را در سراسر ایران اجرا و اجرا کرده است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات هلدینگ ساویلا

1- مشاوره، طراحی، نظارت،و اجرای طرح های مدرن داخلی

2-طراحی، اجرا وساخت تجهیزات نوری و تاسیسات الکتریکال

3- طراحی لند اسکیپ و اجرا

4- طراحی مدرن، محاسبه و اجرای کلیه نماهای داخلی و خارجی(ساختمان ، مال و پاساژ)

5- طراحی ، محاسبه و اجرای کلیه سازه های بتنی و فولادی

6- طراحی و اجرای سونا و جکوزی

1- طراحی خط تولید

2- طراحی و اجرای سیستمهای بسته بندی

3- طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک

4- طراحی و برنامه نویسی logo, plc ومیکرو کنترلها

5- طراحی و اجرای دکلهای مخابراتی

6- طراحی و اجرای شبکه های وایرلس

7- تامین کالاهای مورد نیاز صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، فولاد و ریخته گری

 

1- طراحی سیستم آبیاری هیدرو پونیک، آیروپونیک، کشت خاکی و اجرا

2- طراحی و اجرای سیستم کشت

3- طراحی و اجرای کلیه سازه های گلخانه ای 

4- طراحی و اجرای سیستم های کنترل اقلیم و ایردوابرلس

5- مشاوره برای اجرای پروژه گل کشاورزی

1-تهیه برنامه زمانبندی کلی پروژه با توجه به موارد قرارداد

2- تعیین حدود برنامه های فرعی مرتبط با طراحی، تدارکات و امور اجرایی پروژه با توجه به برنامه کلی پروژه

3- کنترل برنامه های زیرپروژه با استفاده از گزارشات مسئولین برنامه ریزی واحدهای زیر ربط

4- تعیین بودجه پروژه و مقایسه با هزینه های انجام شده

5- تهیه گزارشات پیشرفت فیزیکی و هزینه های پروژه جهت مدیریت پروژه و نظارت و اجرا

6- جمع آوری اطلاعات برای تهیه صورت وضعیت ها جهت ارائه به کارفرما با توجه به عملیات انجام شده


آخرین مقالات