اهمیت طراحی نمای خارجی و نمای داخلی ساختمان

اهمیت طراحی نمای خارجی و نمای داخلی ساختمان

اهمیت طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان در هویت و اعتبار بخشیدن به ساختمان و ساکنان آن

نمای هر ساختمان بخشی از هویت آن بنا به شمار می رود که به ساختمان و ساکنان آن اعتبار بخشیده و در زیبایی شهرمان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

به همین دلیل باید به این نکته مهم توجه کنیم که یک ساختمان علاوه بر امنیت و آسایش چه خصوصیاتی را نیاز دارد تا به عنوان یک ساختمان منحصر به فرد و ویژه به حساب آید.

بنابراین طراحی نما و نماسازی ساختمان را می توان از مهم ترین موارد زیباسازی شهری و ساختمان ها محسوب کرد. به این دلیل که نماسازی انواع بنا می تواند منظره ی دلنوازی را به رخ افراد بکشد. 

البته به این موضوع مهم باید توجه کرد که تنها علت استفاده از نماسازی برای زیبا سازی نیست بلکه مانند مواردی که برای مقاوم سازی ساختمان انجام می شود، در سفت کاری و نازک کاری مواردی برای انسجام مقاومت ساختمان وجود دارد.

آیا نمای ساختمان در نمای شهر تاثیر دارد؟

نماسازی ساختمان به اندازه ای اهمیت دارد که در بسیاری از کشورهای خارجی قانونی وضع شده است که دسترسی افراد را برای انتخاب نما محدود می سازد و معماران نمی توانند بر اساس سلیقه خود، بنا و نمای آن را طراحی کنند، بنابراین بر زیبایی شهر و هماهنگی شهر بسیار فراوان کمک می کند. همانطور که اشاره شد کارایی این نما فقط به زیبایی محدود نمی شود، بلکه به استحکام بنا کمک کند و همچنین به ارزش مادی و جذابیت آن برای افزایش قیمت بنا کمک شایانی می کند.

باید توجه کرد که نمای بیرونی خصوصی نیست و نمی توان به هر نحو دلخواه آن را طراحی کرد. به عبارتی یکی از مهم ترین اجزای ساختمان نمای آن می باشد و بهتر است نماسازی به گونه ای طراحی شود که از محیط بیرونی منزل محافظت کند و بتواند ارتباط فضای بیرون از ختنه را با محیط داخلی ساختمان به درستی برقرار کند.

کدام سبک را برای نما ساختمان خود انتخاب کنیم ؟

طراحی نما به چندین سبک اصلی در ایران رایج است و طراحی نما مدرن و طراحی نما کلاسیک از اصلی ترین سبک های طراحی ساختمان ها به شمار می رود.

انتخاب سبک طراحی نما ساختمان کاملا موضوعی سلیقه ای می باشد ولی باید چندین نکته مهم درباره هزینه طراحی نما در این سبک ها را به خوبی بدانید که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم.

اولین موضوعی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا از طراحی مدرن و کانسپت های جذاب که نگاهی به آینده دارند، خوشتان می آید یا موافق طرح های مدرن و استفاده از سنگ های گوناگون و ستون هایی با مصالح مرغوب هستید ؟

البته باید توجه کنید چنانچه پروژه شما درون بافت شهری قرار دارد باید ضوابط طراحی نما منطقه ساختمان خود را در نظر بگیرید و حتما براساس ضوابط شهرداری منطقه ی خود اقدام به تصمیم گیری کنید. در ادامه به دو مورد از سبک های طراحی نما ساختمان می پردازیم، با سایت ساویلا همراه باشید.

– طراحی نما به سبک مدرن :

طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن هلدینگ ساویلا

طراحی نما مدرن ریشه در اروپا دارد و معمولا با استفاده از ایده های نوگرایانه و استفاده از مصالح خاص همچون بتن و شیشه انجام می شود. همچنین این سبک طراحی، در هزینه طراحی نما ساختمان شما تاثیر به سزایی دارد و قطعا هزینه بسیار پایین تری نسبت به هزینه ی نما کلاسیک خواهید پرداخت.

از اصلی ترین ویژگی های این سبک ویژه می توان به استفاده از خطوط صاف و شکسته خاص، پنجره های بلند و رنگ های خنثی در نما اشاره کرد.

در سبک طراحی نما مدرن، مصالحی مانند چوب، بتن، سیمان، شیشه و… به صورت ترکیبی استفاده می شود.

– طراحی نما به سبک کلاسیک:

طراحی-نمای-ساختمان-به-سبک-کلاسیک-و-مدرن-هلدیگ-ساویلا

نما کلاسیک یا نما رومی نیز مناسب افرادی می باشد که از تجملات و سبک های شلوغ خوششان می آید، این سبک از گذشته طرفداران خاص خود را داشته است ولی همواره مورد انتقاد اکثر معماران معروف و معاصر بوده است.

در طراحی نما کلاسیک با استفاده از سنگ های مرغوب و یک تکه همچون سنگ مرمر و تراورتن اقدام به طراحی و اجرای نمای ساختمان می کنند. استفاده از سنگ های برش خورده در ابعاد بزرگ، ستون ها، مجسمه های مرمری و گلدان های سنگی از ویژگی های این سبک در طراحی نما انواع بنا محسوب می شود.

طراحی داخلی چیست؟

منظور از طراحی داخلی برنامه ریزی برای اجرای طرح های متفاوت در فضای داخلی می باشد؛ به عبارت بهتر طراحی فضای داخلی منزل با استفاده از مبلمان و دیگر وسایل را طراحی داخلی می گویند.

ویژگی های طراحی داخلی :

طراحی داخلی باید با کمک علم زیبا شناختی انجام شود؛ به این معنا که باید رنگ ها در جای درست خود به کار روند و به خوبی با هم ترکیب شوند. به همین علت حتی در صورت نداشتن تحصیلات و تنها با گذراندن چند دوره، می توان طراحی داخلی را انجام داد.

یکی دیگر از ویژگی های طراحی داخلی، داشتن دید هنری می باشد که موجب می شود بتوان چیدمان وسایل را به صورتی تغییر داد که زیباترین چشم انداز را در فضا ایجاد کنند. به علاوه طراحی داخلی تا حد بسیاری به معماری داخلی وابسته می باشد و تنها بعد از اتمام معماری، طراحان داخلی شروع به کار می کنند.

انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی به چه صورت است؟

مشتریان گرامی برای درک و شناخت هر چه بهتر نسبت به انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی می‌توانید در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید؛ به این دلیل که در کنار معرفی سبک‌ های قدیمی سعی داریم تا به روزترین و جدیدترین سبک های طراحی داخلی به کار گرفته شده در جهان را نیز معرفی کنیم.

1- سبک دکوراسیون داخلی سنتی :

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی هلدینگ ساویلا

اگر با توجه به سابقه و سن و سال بخواهیم به معرفی انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی بپردازیم، مسلما نوبت به سبک دکوراسیون داخلی سنتی می‌رسد. این سبک طراحی بیشتر از اروپای قدیم شروع شده اما در هر کشوری می‌توان نمونه‌های زیبا و خاصی از آن را پیدا کرد.

جالب است بدانید که برای ما ایرانی‌ها نیز سبک دکوراسیون داخلی سنتی تعریف خاصی داشته و از وارد مشخصی نیز برای آن استفاده می‌شود. به صورتی که هر کاربری با اولین بار مشاهده این المان‌ها ناخودآگاه همین سبک دکوراسیون را در ذهن خود مشاهده می کند.

ویژگی های دکوراسیون و طراحی داخلی به سبک سنتی چیست؟

– استفاده از پوشش‌های چوبی یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های این سبک محسوب می شود.

– کابینت‌های توکار

– مبلمان شیک همراه با قطعات عتیقه

– استفاده از مبلمان و لوازم جانبی دور و بر آنها و ست کردن آنها با هم

– استفاده از رنگ‌های شاد با برجستگی های زیبا

– استفاده از لوازم عتیقه و همچنین اشیاء متقارن

– استفاده از الگوهای بسیار پیچیده برای کاشی کاری ها و کف‌های چوبی

– استفاده از منسوجات گران قیمت همچون ابریشم، مخمل، ترمه یا پارچه‌های سبک‌ تر مثل پنبه یا کتان

– و…

2- دکوراسیون داخلی سبک مدرن :

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن هلدینگ ساویلا

دومین مورد از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی که باید به معرفی آن بپردازیم، سبک دکوراسیون مدرن می باشد که این روزها طرفداران بسیار زیادی داشته و به مرور زمان به محبوبیت آن اضافه می‌شود. جذابیت‌های ظاهری فراوان در این سبک از دیگر سبک‌ های طراحی داخلی موجب شده تا افراد بسیاری طرفدار این نوع سبک باشند.

همچنین امکان استفاده از آن چه در خانه‌های خیلی بزرگ و چه در آپارتمان‌های با متراژ کم از دیگر مزایای آن محسوب می شود که باعث شده تا این روزها سبک مدرن تبدیل به بهترین سبک دکوراسیون داخلی شود.

استفاده از پالت‌ها و رنگ‌های ساده در میان طراحان سبک مدرن بسیار محبوب است. آنها علاقه زیادی به استفاده از اشیاء اضافی ندارند و تا حد امکان باید محیط خلوت باشد.

بیشتر این خود سبک دکوراسیون داخلی مدرن می باشد که موجب زیباسازی فضا می‌شود نه استفاده از وسایل جانبی تزئینی.

علاوه بر آن حس سادگی و ظرافت در طراحی از دیگر مشخصه‌های این سبک دکوراسیون داخلی محسوب می شود. تک رنگ بودن محیط یا استفاده از رنگ‌های کم به عنوان مثال سیاه و سفید از دیگر مشخصه‌هایی است که می‌توانید با آن سبک دکوراسیون مدرن را تشخیص دهید.

نکته قابل توجه دیگر درباره این مدل از دیگر سبک‌ های دکوراسیون داخلی این می باشد که هر معماری، بنا به سلیقه و استعداد خود در آن صاحب نظر بوده و می‌تواند ایده‌ های زیادی را برای این روش به کار بگیرد.

از ویژگی‌های شناخت سبک دکوراسیون داخلی مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– از محصولات زینتی در این سبک استفاده نمی‌شود.

– پلان‌های باز و با محدود‌سازی کمترین فضاها

– استفاده کم از لوازم جانبی در سبک مدرن

– برخلاف دکوراسیون سنتی در این نوع سبک خبری از تقارن آن هم به عمد نیست.

– همه المان‌ها در جای مخصوص خود قرار می گیرد و هیچ خبری از درهم ریختگی و هرج و مرج نخواهد بود.

– استفاده از تضادهای رنگی، مخصوصا رنگ‌های خنثی کاربرد فراوانی در سبک مدرن دارد.

– استفاده از فرش‌های طرح هندسی و یا ساده از دیگر ویژگی‌های این سبک به شمار می رود.

– استفاده از مبلمان با خطوط تمیز، اشکال زیبای ساخته شده از فلز، کروم و داشتن سطوح صیقلی و براق را نیز می‌توان از ویژگی‌های دکوراسیون مدرن به حساب آورد.

3- دکوراسیون داخلی سبک امروزی یا معاصر :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک امروزی یا معاصر هلدینگ ساویلا

نوع دیگری از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی وجود دارد که در آن معمولا سلیقه کاربران امروزی در نظر گرفته شده است. فضاهای باز و با نور زیاد، استفاده از خطوط مستقیم، شیشه‌های فراوان، استفاده از چوب، چیدمان‌های غیر عادی، برخلاف تفکرات گذشته و… از مشخصاتی می باشد که موجب سلیقه کاربران در استفاده از انواع سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی که باعث به وجود آمدن سبک دکوراسیون معاصر یا امروزی شده است.

روان بودن از ویژگی‌های اصلی طراحی دکوراسیون امروزی یا معاصر به شمار می رود که کاربران کاملا احساس راحتی در آن کنند. از این گذشته طرح‌های این سبک نیز به صورت دائم در حال تغییر هستند و ایجاد تغییرات مکرر از ویژگی‌های اصلی این سبک است.

از دیگر ویژگی‌های سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر عبارت است از:

– پلان‌های بسیار باز، با کمترین دیوارها و جداسازی

– وسایل خانه به صورت غیر عادی چیده می شوند. 

– استفاده از نور طبیعی در منزل

– استفاده از رنگ‌های خنثی

– استفاده از قطعات برجسته فلزی

– استفاده از پارچه‌های بافت دار و طبیعی

– استفاده از چوب‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی تیره

4- دکوراسیون داخلی سبک انتقالی :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک انتقالی(ترانزیشنال) هلدینگ ساویلا

یکی دیگر از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی که شباهت‌های بسیاری میان آن با سبک دکوراسیون معاصر وجود دارد، دکوراسیون داخلی انتقالی می باشد. این دو سبک اکثر مواقع با هم اشتباه گرفته می‌شوند. دکوراسیون داخلی انتقالی در حقیقت ترکیبی از روش‌ها و سبک‌ های متفاوت می باشد. از ویژگی‌های اصلی این نوع سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– استفاده از مبلمان با طرح منحنی

– استفاده محدود از لوازم جانبی زینتی

– استفاده از ه فوکال پوینت یا نقطه کانونی طراحی داخلی

– استفاده از پالت‌های رنگی خنثی

– استفاده از عناصر بافتی همچون چوب، شیشه، پارچه و فلز

5- دکوراسیون داخلی سبک اواسط قرن 20:

طراحی دکوراسیون داخلی سبک اواسط قرن 20 هلدینگ ساویلا

از دیگر انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی می توان به طراحی اواسط قرن 20 اشاره کرد که در دهه‌های 1950 و 1960 در اروپا رایج شده است. این روش از انواع سبک‌ های طراحی داخلی با ظاهری متمایز نسبت به روش سنتی رایج در آن زمان به وجود آمد.

در این سبک طراحی، معماران در عین حفظ بسیاری از ارزش های طراحی سنتی و لوازم جانبی معمول در آن، از سبک‌ های مدرن رونمایی کردند؛ در حقیقت معماران با حفظ ارزش‌های طراحی ‌های قبلی سعی داشتن تا سلیقه و نیاز کاربران روز آن زمان را نیز در طراحی خود لحاظ کنند. جالب است بدانید که این سبک طراحی هنوز هم در میان بسیاری از افراد رایج بوده و جزء موارد پرطرفدار و محبوب به شمار می رود.

استفاده از رنگ‌های خنثی تیره و ایده‌های خلاقانه از اصلی‌ترین ویژگی‌های این سبک محسوب می شود که همراه با استفاده از وسایل زینتی گران قیمت می‌توان طراحی بی نظیری را انجام داد.

6- دکوراسیون داخلی سبک شابی شیک :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک شابی شیک هلدینگ ساویلا

سبک شابی شیک یکی دیگر از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی محسوب می شود که اتفاقا این روزها از محبوبیت بسیاری برخوردار است. استفاده از عناصری همچون صنایع دستی، طرح‌های گلدار یا مواردی که اضطراب و استرس را از افراد دور می کند؛ از مزیت‌هایی است که موجب محبوبیت شابی شیک در میان کاربران امروزی شده است. شابی شیک برای اولین بار در دهه 1980 در جهان مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت.

از اصلی‌ترین ویژگی‌های این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– عرضه احساسات ملایم و زنانه

– استفاده از پارچه‌ها و اقلام قدیمی و عتیقه

– استفاده از رنگ سفید

– استفاده از پالت‌های کم رنگ

– استفاده از گل در فضاهای متفاوت

7- دکوراسیون داخلی سبک صنعتی :

دکوراسیون داخلی سبک صنعتی طراحی هلدینگ ساویلا

در دهه 1990 میلادی در مراکز بعضی از شهرهای آمریکایی تاسیسات و انبارهای بزرگ تبدیل به آپارتمان‌های مسکونی شد. همین امر موجب به وجود آمدن سبک جدیدی از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی با عنوان سبک دکوراسیون صنعتی شد.

فضایی که معماران ماهر باید برای سقف‌های خیلی بلند یک دکوراسیون مناسب در نظر می‌گرفتند. واحدهای بزرگ، سقف‌های بلند، لوله کشی‌های مشخص، شرایط جدیدی از سیم کشی برق و مواردی از این قبیل موجب شد تا یکی از انواع سبک‌ های طراحی داخلی با عنوان دکوراسیون صنعتی شکل بگیرد.

ویژگی های دکوراسیون داخلی سبک صنعتی عبارت است از:

– استفاده از رنگ‌های خنثی

– مقاطع بسیار بزرگ

– استفاده از وسایل آنتیک و قدیمی ساخته شده از فلز

– استفاده از لوازم قدیمی کارخانه‌ ای و آزمایشگاهی

– استفاده از سطوح چوبی

– استفاده از کفپوش های بتنی

8- دکوراسیون داخلی سبک تلفیقی یا اکلتیک :

طراحی-دکوراسیون-داخلی-سبک-تلفیقی-یا-اکلتیک-هلدینگ-ساویلا

 

یکی دیگر از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی سبک تلفیقی یا اکلتیک است که در آن تلفیقی از رنگ‌های متضاد و چیدمان های جسورانه استفاده می‌شود.

از ویژگی‌های دکوراسیون داخلی سبک تلفیقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– استفاده از رنگ های تضاد در المان‌های مختلف موجود در طراحی داخلی

– غالب بودن رنگ خنثی در طراحی

– قرار گرفتن بعضی از وسایل در فضاهایی به صورت غیرقابل پیش‌ بینی فضای کاملا رنگارنگ

9- دکوراسیون داخلی سبک دریایی یا ساحلی :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک دریایی یا ساحلی هلدینگ ساویلا

سبک دریایی یا ساحلی یکی از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی محسوب می شود که برای خانه‌های ساحلی و نزدیک به دریا کاربرد دارد. استفاده از لوازم مربوط به دریا در این سبک طراحی جایگاه ویژه ای داشته و همه چیز در آن به این موضوع مرتبط می‌شود.

این سبک از دیگر انواع سبک‌ های طراحی داخلی یک طرح کاملا دلنشین و گرم است. با مشاهده این دکوراسیون شما احساس خواهید کرد که در کنار اقیانوس هستید و همه المان‌ها از اقیانوس و ساحل آن الهام گرفته شده است.

از ویژگی‌های دکوراسیون داخلی سبک ساحلی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– استفاده از مبلمان حصیری

– استفاده از وسایل دریایی به عنوان تزئین همچون قایق‌ها، تور های ماهیگیری، طناب و …

– استفاده از چوب‌های تیره

– استفاده از نور طبیعی و نسیم

– استفاده از پس زمینه های تمام سفید

-استفاده از ابزارهای حصیری

10- دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک :

دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک طراحی هلدینگ ساویلا

یکی دیگر از انواع سبک‌ های طراحی داخلی کلاسیک می باشد که احتمالا شناخت کافی نسبت به آن دارید. در این روش طراحی همه ی متریال و المان‌ها دارای نقوش برجسته بوده و معمولا بسیار هم گران قیمت است و جالب است بدانید که جزئیات اهمیت بسیاری در این سبک طراحی دارد.

استفاده از منبت کاری‌های پیچیده بر روی مبلمان یا تابلوهای سلطنتی و محصولات این چنینی در آن بسیار رایج می باشد.

البته شایان ذکر است که این سبک طراحی با توجه به سلیقه با به روزرسانی‌هایی نیز همراه شده و بعضی از معماران تلفیقاتی با سلیقه کاربران امروز در آن انجام داده‌ اند.

11- دکوراسیون داخلی سبک مینیمال :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مینیمال هلدینگ ساویلا

یکی از سبک های جذاب در دکوراسیون داخلی سبک مینیمال است.

استفاده از رنگ‌های درخشان، خطوط صاف و رنگ‌های بی‌آلایش و ساده موجب به وجود آمده این روش طراحی داخلی شده که البته از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است.

از ویژگی های آن نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– پالت‌های رنگی محدود تک رنگ

– استفاده بسیار محدود از محصولات تزئینی

– خطوط بسیار تمیز و صاف

– پلان‌های باز و آرامش‌ بخش

12- دکوراسیون داخلی سبک باروک :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک باروک هلدینگ ساویلا

سبک باروک یکی از سبک‌ های طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که از ایتالیا شروع شده و اکنون در سایر کشورها نیز رایج است. استفاده از محصولات دکوراتیو جذاب، ناشناخته و ایجاد فضاهایی با جنب و جوش بسیار از ویژگی‌های این سبک محسوب می‌شود.

مبلمان چستر ایتالیایی یکی از اصلی‌ترین محصولات مورد نیاز برای این سبک طراحی داخلی در خانه‌ها می باشد.

13- دکوراسیون داخلی سبک آرت دکو:

طراحی دکوراسیون داخلی سبک آرت دکو هلدینگ ساویلا

سبک آرت دکور یا سبک هنری یکی دیگر از انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی می باشد که از قرن بیستم شروع شده و دائما با تغییراتی همراه شده است. در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی که اتفاقا محبوبیت قابل توجهی هم دارد، از محصولات پر زرق و برق بسیاری استفاده می‌شود.

استفاده از انواع گیاهان و لوازم طبیعی در آن به شدت رایج است. اشکال هندسی متنوع و رنگ‌های خنثی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این سبک طراحی به شمار می رود.

14- دکوراسیون داخلی سبک نئوکلاسیک :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک نئوکلاسیک هلدینگ ساویلا

 

ترکیب سبک دکوراسیون کلاسیک با مدرن در آپارتمان‌های امروزی موجب ایجاد سبک جدیدی از طراحی داخلی خانه‌ها با عنوان سبک معماری نئوکلاسیک شده است. در این سبک از تزئینات اصلی و محصولات مورد استفاده که همان محصولات طراحی کلاسیک هستند اما ایده‌های طراحی مدرن و به عبارتی سلیقه مخاطبان امروزی نیز در آن تاثیر داده شده است، استفاده می شود.

استفاده از رنگ های به مراتب نرم‌ تر نسبت به طرح کلاسیک و همچنین ترکیب محصولات کلاسیک با محصولات تزئینی امروزی ساخته شده از سنگ، چوب و حتی فلز از مشخصات اصلی این سبک جذاب طراحی محسوب می شود.

15- دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی هلدینگ ساویلا

این سبک همان طور که از نام آن پیداست، از اسکاندیناوی نشات گرفته و امروزه در دیگر قاره‌ های جهان نیز رایج شده است. ویژگی‌های اصلی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی عبارت است از:

– رنگ غالب طراحی در این سبک سفید است.

– استفاده از آینه‌های بزرگ

– استفاده از رنگ‌های روشن

– رعایت اصل تقارن اشیاء

– استفاده از مبلمان شیک و کاربردی و اما نه خیلی مدرن

– استفاده از چوب‌های رنگ روشن

16- دکوراسیون داخلی سبک بوهمیان :

طراحی دکوراسیون داخلی سبک بوهمیان هلدینگ ساویلا

از دیگر سبک های جذاب و دوست داشتنی سبک بوهمیان است. این سبک از دکوراسیون که در بعضی از کشورها به شدت رایج شده، به یک سبک کولی‌ وار معروف است.

نداشتن هیچ قانون خاص و نادیده گرفتن تمام ضوابط خاص معماری قدیم از ویژگی‌های اصلی بوهمیان محسوب می‌شود. در این روش دکوراسیون و طراحی داخلی افراد بدون توجه به هر سبک و روشی برای طراحی داخلی منزل خود، فقط به اعمال سلیقه شخصی خود در آن می‌پردازند.

حتی در بعضی از مواقع به جای پرداختن به صورت کلی به همه وسایل در کنار هم، سلیقه‌ها به صورت جداگانه برای هر قسمت از خانه و هر وسیله اعمال می‌شود که امکان دارد فضایی کاملا متفاوت نسبت به همه انواع سبک‌ های طراحی داخلی را به وجود آورد.

17- دکوراسیون داخلی سبک مونوکروم :

طراحی-دکوراسیون-داخلی-سبک-مونوکروم-هلدینگ-ساویلا

یکی از جدیدترین انواع سبک‌ های دکوراسیون داخلی که البته زیبایی‌های بسیار ویژه ای هم دارد، سبک معماری مونوکروم است. در این سبک از طراحی داخلی از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده شده و دیگر قسمت‌ها نیز تناژی دیگر از همان رنگ هستند.

دکوراسیون تک رنگ نام دیگری می باشد که می‌توان روی این سبک از دکوراسیون داخلی گذاشت. البته ایجاد تضاد رنگی با تناژهای متفاوت از یک رنگ موجب ایجاد زیبایی‌های قابل توجه در سبک مونوکروم می‌شود.

18- دکوراسیون داخلی سبک آسیایی :

طراحی-دکوراسیون-داخلی-سبک-آسیایی-هلدینگ-ساویلا

از دیگر انواع سبک‌ های جذاب دکوراسیون و طراحی داخلی می‌توان به سبک آسیایی اشاره کرد. این سبک طراحی از ویژگی های خاصی بهره مند شده است که در ادامه به آن می پردازیم:

– عدم تقارن اشیاء در این سبک

– استفاده از محصولات آسیایی

– استفاده از طاقچه‌های محراب مانند

– استفاده از المان‌های طبیعت و تمرکز روی آنها

– استفاده از مبلمان‌های خاص آسیای شرقی

– استفاده از مواد طبیعی

– متمرکز شدن روی سادگی

راهنمای انتخاب خدمات طراحی داخلی :

– فضا : فضا یکی از عناصر مهم و اصلی طراحی داخلی محسوب می شود. فضا دو نوع می باشد، یک فضای دو بعدی که این فضا شامل کف می شود و همانطور که اسمش پیداست دو بعد دارد که عبارتند از طول و عرض و دومین مورد فضای سه بعدی که فضای زندگی را می سازد و ابعاد آن عبارتند از طول، عرض و ارتفاع.

– خطوط : خطوط از دیگر عناصر مهم طراحی داخلی محسوب می شود که موجب به وجود آمدن اشکال می شوند. خطوط دارای 3 نوع است افقی، عمودی و پویا. خطوط افقی حس امنیت را به فضا می بخشند، خطوط عمودی نشان دهنده طبیعت آزاد بوده و خطوط پویا مختص سازه هایی ویژه است. همچون پل ها.

– فرم : یکی دیگر از عناصر مهم طراحی داخلی فرم می باشد که اشکال آن را ایجاد می کنند. فرم ها با الگو ها و رنگ ها برجسته می شوند که به دو نوع کلی تقسیم می شوند که شامل: فرم هندسی که انسان ها آن ها را ایجاد می کنند و فرم های طبیعی که همان طور که از نامشان پیداست طبیعی می باشند.

– نور : نور عنصری مهم در طراحی داخلی به شمار می رود که وجود آن رنگ، بافت و الگو را با اهمیت می کند. همچنین نور به برجسته کردن فضا، خطوط و فرم ها هم کمک شایانی می کند.

– رنگ ها : رنگ ها جز قدرتمند ترین عناصر برای طراحی داخلی هستند که ترکیب آن ها در کنار یکدیگر طرح هایی چشم نواز و زیبا را ایجاد می کند. رنگ ها هر کدام اثرات روانشناختی ویژه خود را دارند که باید هنگام استفاده از آن ها این موارد را در نظر داشت.

– بافت : بافت را باید با مشاهده و یا لمس کردن سطوح به آن پی برد.

– الگو : الگو ها که معمولا از شکل های تکراری ساخته می شوند، در حقیقت علاقه را وارد طراحی داخلی می کنند و کار اصلی شان در کنار رنگ ها می باشد.

ویژگی های طراحی داخلی به چه صورت است ؟

همانطور که گفته شد طراحی داخلی یک پروسه می باشد که همچون اغلب روش ها اصول و ویژگی های ویژه خود را باید داشته باشد. در مورد اصول و ویژگی های طراحی داخلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– در نظر گرفتن یک سبک مشترک و هماهنگ برای فضاهایی که به یکدیگر ارتباط دارند.

– تقویت در ترکیب بندی عناصر

– استفاده از اصل تکرار برای عناصر داخلی محیط مورد نظر

– رعایت اصل توالی به معنای کاربرد یک عنصر به تعداد معین از آن

– رعایت اصل گذار به معنای تغییر حالت فضا به حالتی دیگر

– استفاده از اصل تضاد توسط عناصری که ویژگی های مخالف هم دارند.

– توجه به مقیاس، نسبیت، رنگ و جزئیات عناصر در دکوراسیون و طراحی داخلی

– توزیع برابر وزن بصری در آن فضا و رعایت تعادل توسط سبک هایی همچون تعادل های متقارن، نامتقارن و شعاعی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات هلدینگ ساویلا

1- مشاوره، طراحی، نظارت،و اجرای طرح های مدرن داخلی

2-طراحی، اجرا وساخت تجهیزات نوری و تاسیسات الکتریکال

3- طراحی لند اسکیپ و اجرا

4- طراحی مدرن، محاسبه و اجرای کلیه نماهای داخلی و خارجی(ساختمان ، مال و پاساژ)

5- طراحی ، محاسبه و اجرای کلیه سازه های بتنی و فولادی

6- طراحی و اجرای سونا و جکوزی

1- طراحی خط تولید

2- طراحی و اجرای سیستمهای بسته بندی

3- طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک

4- طراحی و برنامه نویسی logo, plc ومیکرو کنترلها

5- طراحی و اجرای دکلهای مخابراتی

6- طراحی و اجرای شبکه های وایرلس

7- تامین کالاهای مورد نیاز صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، فولاد و ریخته گری

 

1- طراحی سیستم آبیاری هیدرو پونیک، آیروپونیک، کشت خاکی و اجرا

2- طراحی و اجرای سیستم کشت

3- طراحی و اجرای کلیه سازه های گلخانه ای 

4- طراحی و اجرای سیستم های کنترل اقلیم و ایردوابرلس

5- مشاوره برای اجرای پروژه گل کشاورزی

1-تهیه برنامه زمانبندی کلی پروژه با توجه به موارد قرارداد

2- تعیین حدود برنامه های فرعی مرتبط با طراحی، تدارکات و امور اجرایی پروژه با توجه به برنامه کلی پروژه

3- کنترل برنامه های زیرپروژه با استفاده از گزارشات مسئولین برنامه ریزی واحدهای زیر ربط

4- تعیین بودجه پروژه و مقایسه با هزینه های انجام شده

5- تهیه گزارشات پیشرفت فیزیکی و هزینه های پروژه جهت مدیریت پروژه و نظارت و اجرا

6- جمع آوری اطلاعات برای تهیه صورت وضعیت ها جهت ارائه به کارفرما با توجه به عملیات انجام شده


آخرین مقالات